NEOBIČNA SITUACIJA U PRVOJ HNL: / Hajduku je gol priznat nakon nekoliko minuta razmatranja

Pogodak je priznat nakon dugotrajnog pregleda snimke jer je prilikom Čolinina udarca Livaja bio u zaleđu

6.3.2021.
19:28

Hajduk je u 24. kolu HNL-a pobijedio Varaždin s 2:0, a najviše reakcija izazvao je prvi gol u osmoj minuti koji je zabio Čolina.

Jedan gostujući igrač u želji da izbije loptu iz svog kaznenog prostora je samo namjestio priliku za udarac Čolini sa 18-ak metara. Pokušaj Hajdukova braniča vjerojatno ne bi niti pogodio okvir gola, ali je na putu prema mreži lopta pogodila Ćelića u stopalo te skrenula iza leđa nemoćnog Horkaša.

Sudac priznao pogodak

Pogodak je priznat nakon dugotrajnog pregleda snimke jer je prilikom Čolinina udarca Livaja bio u zaleđu pa je sudac Pajač morao procijeniti je li Hajdukov napadač svojim položajem zaklanjao pogled Horkašu ili ne.

ŽESTOKI SRAZ HAJDUKA I VARAŽDINA: /

Padali prekrasni pogoci, crveni kartoni, teške ozljede. Hit utakmice je tragikomičan autogol

S nova tri boda Hajduk je skočio na četvrto mjesto sa 32 boda, koliko ima i peta Rijeka, a oba su sastava odigrala po 22 utakmice, dok je Varaždin ostao osmi sa 22 boda, koliko ima i sedmi Slaven Belupo koji je ranije u subotu odigrao 0-0 s devetom Lokomotivom koja je sada na 20 bodova. Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 51 bodom s tim da zagrebački sastav ima jedan susret manje odigran, dok je treća Gorica sa 46 bodova.