NA DANAŠNJI DAN HRVATSKA JE BILA U TRANSU: / Bio je to trenutak za - povijest

Na današnji dan prije točno devet godina, Hrvatska je upisala sjajnu 2-1 pobjedu nad Njemačkom u grupnoj fazi Europskog prvenstva 2008. godine, koji se održao u Austriji i Švicarskoj.

12.6.2017.
12:36

U drugoj utakmici natjecanja, izabranici Slavena Bilića su u 24. minuti došli do vodstva. Ubačaj Danijela Pranjića sjajno je iskoristio legendarni kapetan Darijo Srna i u padu zabio za vodstvo. Sjajnu igru u prvom poluvremenu, Vatreni su nastavili u drugom pa je već u 62. minuti rezultat bio 2-0.

ISLANĐANI IZNENAĐENI SRAMOTNOM IGROM

Rakitićev ubačaj je u kazeni prostor dirao netko od Nijemaca i skrenuo loptu u stativu koja se zatim odbija Oliću, a on ju posprema u mrežu. U 79. minuti je Podolski postavio konačan rezultat.

Vrijedi spomenuti kako je Hrvatska na turniru došla do četvrtfinala natjecanja, bila na milimetar od povijesnog finala, ali Turska je u četvrtfinalnoj utakmici u posljednjim sekundama produžetka zabila za 1-1, a nakon toga Vatreni su bili psihički pali i izgubili nakon lutrije jedanaesteraca.

Bio je to jedan od najšokantnijih poraza u povijesti hrvatskog sporta.