MOŽE LI KOVAČ S MONACOM DO NASLOVA PRVAKA? / Lyon izgubio u derbiju i sve je dalje od vrha

25.4.2021.
23:04

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Lyon sa 3-2 vrativši se na vrh Le Championata.

SENZACIONALNI KOVAČ I DALJE U IGRI ZA NASLOV: /

Monaco na bod od PSG-a, Bašićev Bordeaux doživio težak poraz

Lille je do iznimno važnih bodova stigao premda je gubio 0-2, a tvorac velikog preokreta bio je Burak Yilmaz postigavši dva gola uz asistenciju.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Islama Slimanija, a 15 minuta kasnije je Jose Fonte zatresao vlastitu mrežu za 2-0. U posljednjim trenucima prvog dijela Burak Yilmaz je smanjio iz slobodnog udarca, a u 60. minuti asistirao Jonathanu Davidu za 2-2. Potpuni preokret se dogodio u 85. minuti kada je Yilmaz svojim drugim golom doveo goste u prednost.

Domagoj Bradarić je za Lille igrao prvo poluvrijeme.

Lille se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice s bodom više od PSG-a i dva boda više od Monaca, dok Lyon na četvrtom mjestu ima šest bodova manje i praktički je ispao iz utrke za naslov prvaka.

Monaco, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Niko Kovač u susretu 34. kola je na gostovanju pobijedio Angers sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao Mateo Pavlović.

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15-0.