MILAN - INTER 2-3: / Sjajna utakmica na San Siru, Perišić sudjelovao u akciji za prvi gol, igrao i Brozović

Inter bolji od Milana

17.3.2019.
22:34

U derbiju 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je kao gost svladao gradskog suparnika Milan sa 3-2 (1-0).

STRAVA I UŽAS U NAPULJU: /

David Ospina dobio udarac u glavu pa se odjednom srušio; spašavali mu život pred šokiranim gledateljima

Inter Milan's Argentine forward Lautaro Martinez (2ndR) scores a penalty past AC Milan's Italian goalkeeper Gianluigi Donnarumma during the Italian Serie A football match AC Milan vs Inter Milan at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je odigrao čitav susret za Inter sudjelovao je u akciji za prvi pogodak na utakmici, dok je Marcelo Brozović u pobjedi "crno-plavih" igrao do 73. minute.

Perišić u 3. ubacio loptu

Perišić je u 3. minuti ubacio loptu s desne strane na glavu Lautara koji je spustio loptu u peterac gdje je natrčao Vecino i zakucao loptu u mrežu za vodstvo Intera.

Početkom nastavka De Vrij (51) povisio na 2-0, no vrlo brzo potom Bakayoko (57) je smanjio na 2-1. Novu prednost Interu od dva gola osigurao je Lautaro (67-11m) koji je iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja Castilleja na Politano, ali i u toj se situaciji Milan vrlo brzo vratio u igru preko Musacchija (71).

Inter Milan's Argentine forward Lautaro Martinez (L) celebrates scoring a penalty during the Italian Serie A football match AC Milan vs Inter Milan at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)

Ovom pobjedom Inter je preskočio Milan na trećem mjestu ljestvice, sada ima 53 boda, a Milan je četvrti sa 51.

Važna pobjeda Empolija

Ranije u nedjelju Empoli je upisao važnu pobjedu 2-1 (2-0) u borbi za ostanak protiv izravnog konkurenta Frosinonea, a hrvatski igrač Marko Pajač upisao se u strijelce. Bivši veznjak Lokomotive je u 38. minuti pogodio za 2-0, a prvi gol za Empoli postigao je Francesco Caputo u 20. minuti iz penala. Utješni pogodak za goste dao je Luca Valzania (70). Empoli je sada 17. na ljestvici sa 25 bodova, jednim više od 18. Bologne koja se nalazi u zoni ispadanja, a osam više od 19. Frosinonea.

AC Milan's Spanish forward Samuel Castillejo (C) attempts to score a header during the Italian Serie A football match AC Milan vs Inter Milan at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)

Prvi poraz Juvea

Vodeći Juventus doživio je prvi prvenstveni poraz izgubivši u gostima kod Genoe sa 0-2 (0-2). Juve je odigrao najlošiju utakmicu sezone, a to je iskoristila poletna Genoa i golovima Sturara (72) i Pandeva (81) došla do velike pobjede.

Bez Ronalda

Torinski sastav je igrao bez Cristiana Ronalda, a Mario Mandžukić je izašao iz igre u 73. minuti. Drugoplasirani Napoli je 4-2 (2-2) domaćom pobjedom protiv Udinesea smanjio zaostatak za Juventusom na 15 bodova. Juventus ima 75, a Napoli 60 bodova.

Atalanta i Chievo su odigrali 1-1, a Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 77. minute. Milan Badelj ostao je na klupi Lazija, koji je svladao Parmu sa 4-1.

REZULTATI 28. KOLA: Petak: Cagliari - Fiorentina 2-1 (Joao Pedro 52, Ceppitelli 66 / Chiesa 88) Subota: Sassuolo - Sampdoria 3-5 (Boga 38, Duncan 63, Babacar 90+2 / Defrel 15, Quagliarella 36, Linetty 39, Praet 46, Gabbiadini 72) SPAL - Roma 2-1 (Fares 22, Petagna 60-11m / Perotti 53-11m) Torino - Bologna 2-3 (Pulgar 6-ag, Izzo 89 / Poli 29, Pulgar 34-11m, Orsolini 64) Nedjelja: Genoa - Juventus 2-0 (Sturaro 72, Pandev 81) Empoli - Frosinone 2-1 (Caputo 20-11m, Pajač 38 / Valzania 70) Lazio - Parma 4-1 (Marušić 22, Luis Alberto 26-11m, 38, Lulić 44 / Sprocati 77) Atalanta - Chievo 1-1 (Iličić 55 / Meggiorini 32) Napoli - Udinese 4-2 (Younes 17, Callejon 26, Milik 57, Mertens 69 / Lasagna 30, Fofana 36) Milan - Inter 2-3 (Bakayoko 57, Musacchio 71 / Vecino 3, De Vrij 51, Lautaro 67-11m)