MEKSIKO SLAVI SENZACIJU SP-A IZ BRAZILA: / Svojom je obranom osigurao polufinale Gold Cupa

30.6.2019.
10:33

Meksiko i Haïti igrat će u polufinalu Gold Cupa nakon što su sinoć u četvrtfinalnim susretima u Houstonu svladali Kostariku, odnosno Kanadu.

Meksiko je pred 70.000 gledatelja na stadionu NRG poslije izvođenja jedanaesteraca pobijedio Kostariku s 5:4, a Haiti je bio bolji od Kanade s 3:2.

Regularni dio utakmice Meksiko - Kostarika završio je rezultatom 1:1, a junak susreta koji je donio pobjedu i polufinale bio je meksički vratar Guillermo Ochoa koji obranio je udarac Keyshera Fullera.

Haitijev preokret

Meksiko je poveo u 44. minuti pogotkom Raula Jimeneza, a kapetan Kostarike Bryan Ruiz je izjednačio u 52. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca obje su momčadi realizirale prva četiri udarca, a onda je Ochoa izvukao najbolje iz sebe.

U drugom četvrtfinalnom suertu Haïti je nakon prvih 30 minuta gubio 0:2. Kanadu je u vodstvo doveo David u 18. minuti, a Cavallini je deset minuta kasnije povećao prednost.

No nakon toga je Haiti osigurao polufinale iskoristivši pogreške u obrani Kanade u drugom poluvremenu. Duckens Nazon smanjio je zaostatk Haitija u 50. minuti, a Hervé Bazile izjednačio u 70. minuti iz kaznenog udarca. Šest minuta kasnije Wilde-Donald Guerrier je zabio pobjednički gol.

Polufinalni susret između Meksika i Haitija je na rasporedu 2. srpnja.

U druga dva četvrtfinalna susreta Jamajka igra protiv Paname, a SAD protiv Curacaa.