Ideš! Napokon je i Manchester United nekog rasturio

Nije bilo šokova za navijače Manchester Uniteda ovaj vikend. Crveni vragovi su u utakmici 29. kola Premierlige kao gosti svladali West Bromwich sa 3:0 i uzvratili mu za poraz iz rujna prošle godine

8.3.2014.
16:01

Došao je United time na šesto mjesto ljestvice s istim brojem bodova kao i Everton, ali i odigranom utakmicom više. WBA je, pak, već osmo uzastopno kolo bez pobjede i čeka ga teška borba za ostanak.

Gosti su do vodstva došli u 34. minuti kada je Robin van Persie iz slobodnog udarca s desne strane pronašao Phila Jonesa koji je glavom zakucao loptu u mrežu. U 65. je minuti nabacivanje Rafaela s desnog krila u novi pogodak glavom pretvorio Wayne Rooney koji je 17 minuta kasnije dubinskom loptom proigrao Dannyja Welbecka, a ovaj je malo iskosa s lijeve strane zabio za konačnih 3:0.

A nogometaši Arsenala prvi su polufinalisti engleskog FA Cupa. U četvrtfinalu su na svome Emiratesu pobijedili Everton s 4:1.

Ostali su tako Topnici u igri za naslov u natjecanju koji su posljednji put osvojili prije devet godina. Bio je to ujedno i zadnji trofej za momčad Arsenea Wengera.

Arsenal je poveo već u sedmoj minuti, a strijelac je bio njemački reprezentativac Mesut Özil koji je u posljednje vrijeme bio na meti žestokih kritika. Santi Cazorla je lijepo proigrao bivšeg veznjaka Real Madrida, poslavši loptu između dvojice gostujućih braniča, a Özil nije propustio priliku. Prvi mu je to pogodak još od 8. prosinca prošle godine kada je također zabio Evertonu.

Plavi iz Liverpoola do izjednačenja su došli u 32. minuti. Ross Barkley se sjurio po desnom krilu i nabacio na drugu stativu za Kevina Mirallasa koji je spretno vratio loptu u sredinu za sunarodnjaka Romelua Lukakua, a njemu nije bilo nimalo teško zabiti praktički u praznu mrežu.

Do novog je vodstva Arsenal došao u 68. minuti kada je Gareth Barry u šesnaestercu srušio Alexa Oxlade-Chamberlaina. Mikel Arteta je s bijele točke čak dvaput nadmudrio španjolskog sunarodnjaka Joela Roblesa. Prvi je pogodak, naime, poništen jer je Olivier Giroud utrčao i prije no što je Arteta pucao.

Za tu se nespretnost Giroud do kraja dvostruko iskupio. Najprije je zabio u 83. minuti na asistenciju Bacaryja Sagne, a dvije minute kasnije i na dodavanje Özila.

West Bromwich - Manchester United 0-3 (Jones 34, Rooney 65, Welbeck 82)

Cardiff - Fulham 3-1 (Caulker 45, 67, Riether 71-ag / Holtby 59)

Crystal Palace - Southampton 0-1 (Rodriguez 37)

Norwich - Stoke 1-1 (Johnson 56 / Walters 73-11m)

Chelsea - Tottenham 4-0 (Eto'o 56, Hazard 60-11m, Ba 88, 90)