MANCHESTER UNITED IZBORIO POLUFINALE LIGA KUPA: / Crveni vragovi na samom kraju svladali Everton

23.12.2020.
23:29

Manchester United posljednji je izborio polufinale engleskog nogometnog Liga kupa pridruživši se Manchester Cityju, Tottenhamu i drugoligašu Brentfordu.

U posljednjem susretu četvrtfinala Manchester United je na gostovanju pobijedio Everton sa 2:0.

Crveni vragovi su poveli u 88. minuti sjajnim golom Edisona Cavanija, a pobjedu gostiju u šestoj minuti nadoknade je potvrdio Anthony Martial.

TOTTENHAM PROŠAO U POLUFINALE LIGA KUPA: /

Gareth Bale zabio za Spurse u uvjerljivoj pobjedi

Slavlje Tottenhama

U ranije odigranom susretu Tottenham je na gostovanju pobijedio drugoligaša Stoke City sa 3:1.

Golove za Spurse zabili su Gareth Bale (22'), Benjamin Davies (71') i Hary Kane (82'), dok je pogodak za domaćine postigao Jorda Thompson (53').

U utorak su plasman u polufinale izborili Manchester City i drugoligaš Brentford.

City je na gostovanju deklasirao Arsenal sa 4:1, dok je Brentford pobijedio Newcastle United sa 1:0.