LIGA NACIJA

MAĐARSKA, ČEŠKA, WALES I AUSTRIJA U ELITNOM RAZREDU: Ovo je konačni rasplet po skupinama

Rasplet u Ligi nacija

Nogometne reprezentacije Mađarske, Češke, Walesa i Austrije izborile su plasman u elitni razred Lige nacija nakon što su osvojili prva mjesta u skupinama Lige B.

SJEVERNA MAKEDONIJA BEZ PLASMANA U ELITNI RAZRED: Bez Ademija pali u ključnoj utakmici u Nicosiji od Armenije

Mađarska pobijedila Tursku

Wales je u izravnom susretu za prvo mjesto u skupini 4 u Cardiffu pobijedio Finsku s 3-1.

Strijelci za domaći sastav bili su Wilson (29), James (46) i Moore (84), dok je gol za goste, koji su od 12. minute igrali bez isključenog Uronena, zabio Pukki 63).

U skupini 3 za plasman u viši rang borili su se Rusija, Mađarska i Turska, a na koncu su slavili Mađari koji su nedavno izborili i plasman na EURO.

Mađarska je kod kuće pobijedila Tursku s 2-0 (Siger 57, Varga 90+4), a pomogao joj je i težak poraz Rusije u Srbiji s 0-5.

Golove za Srbiju zabili su Radonjić (10), Jović (25, 45+1), Vlahović (41) i Mladenović (64). Na kraju Mađari idu u rang više, a Turska je od situacije u kojoj se borbila za prvo mjesto na koncu ispala.

Norveška povela u 61.

U skupini 1 Austriji je trebao bod protiv “ranjene” Norveške i na koncu je završilo 1-1.

Norveška je povela u 61. minuti golom Zahida i da je uspjela zabiti još jedan gol prošla bi dalje. No, domaćin je u samoj završnici uspio izjednačiti preko Grbića.

U skupini 2 za “jedinicu” su se borili Škotska i Češka.

Škoti, koji su imali bod više, gostovali su u Izraelu, dok je Češka kod kuće ugostila Slovačku. Češka je slavila sa 2-0, dok je Škotska izgubila u Izraelu sa 0-1.

Iz Lige B ispali su Slovačka, Sjeverna Irska, Turska i Bugarska.


Rasplet natjecanja u Ligi nacija po jakosnim razredima:

LIGA A

Final Four: Francuska, Španjolska, Belgija, Italija
Ispali: Švedska, Island, Bosna i Hercegovina, Švicarska/Ukrajina

LIGA B

Promocija u viši razred: Austrija, Češka, Mađarska, Wales
Ispali: Sjeverna Irska, Slovačka, Turska, Bugarska

LIGA C

Promocija u viši razred: Crna Gora, Armenija, Albanija, Slovenija
Play-off za ostanak: Cipar, Estonija, Kazahstan, Moldavija
(Parovi su Moldavija – Kazahstan, Estonija – Cipar)

LIGA D

Promocija u viši razred: Farski Otoci, Gibraltar


LIGA A
Skupina 1:
BiH – Italija 0-2 (Belotti 22, Berardi 68)
Poljska – Nizozemska 1-2 (Jozwiak 6 / Depay 77-11m, Wijnaldum 84)

LJESTVICA:
1. Italija 6 3 3 0 7-2 12
2. Nizozemska 6 3 2 1 7-4 11
3. Poljska 6 3 1 2 5-4 7
4. BiH 6 0 2 3 3-9 2

Skupina 2:
Belgija – Danska 4-2 (Tielemans 3, Lukaku 56, 69, De Bruyne 88 / Wind 17, Chadli 87-ag)
Engleska – Island 4-0 (Rice 20, Mount 24, Foden 80, 84)

LJESTVICA:
1. Belgija 6 5 0 1 16-5 15
2. Danska 6 3 1 2 8-7 10
3. Engleska 6 3 1 2 7-4 10
4. Island 6 0 0 6 3-17 0

IGRANO U UTORAK:
Skupina 3
HRVATSKA – Portugal 2-3 (Kovačić 29, 65 / Ruben Dias 52, 90, Felix 60)
Francuska – Švedska 4-2 (Giroud 16, 59, Pavard 36, Coman 90+4 / Claesson 5, Quaison 88)

LJESTVICA:
1. Francuska 6 5 1 0 12-5 16
2. Portugal 6 4 1 1 12-4 13
3. HRVATSKA 6 1 0 5 9-16 3
4. Švedska 6 1 0 5 5-13 3

Skupina 4:
Španjolska – Njemačka 6-0 (Morata 17, Torres 33, 55, 72, Rodri 38, Oyarzabal 89)
Švicarska – Ukrajina odgođeno

LJESTVICA
1. Španjolska 6 3 2 1 13-3 11
2. Njemačka 6 2 3 1 10-13 9
3. Ukrajina 5 2 0 3 5-10 6
4. Švicarska 5 0 3 2 6-8 3

SRIJEDA:
LIGA B
Skupina 1:
Sjeverna Irska – Rumunjska 1-1 (Boyce 56 / Bicfalvi 81)
Austrija – Norveška 1-1 (Grbić 90+4 / Zahid 61)

LJESTVICA:
1. Austrija 6 4 1 1 9-6 13
2. Norveška 6 3 1 2 12-7 10
3. Rumunjska 6 2 2 2 8-9 8
4. S.Irska 6 0 2 4 4-11 2

Skupina 2:
Izrael – Škotska 1-0 (Solomon 44)
Češka – Slovačka 2-0 (Souček 17, Ondrašek 55)

LJESTVICA:
1. Češka 6 4 0 2 9-5 12
2. Škotska 6 3 1 2 5-4 10
3. Izrael 6 2 2 2 7-7 8
4. Slovačka 6 1 1 4 5-10 4

Skupina 3:
Srbija – Rusija 5-0 (Radonjić 10, Jović 25, 45+1, Vlahović 41, Mladenović 64)
Mađarska – Turska 2-0 (Siger 57, Varga 90+5)

LJESTVICA:
1. Mađarska 6 3 2 1 7-4 11
2. Rusija 6 2 2 2 9-12 8
3. Srbija 6 1 3 2 9-7 6
4. Turska 6 1 3 2 6-8 6

Skupina 4:
Irska – Bugarska 0-0
Wales – Finska 3-1 (Wilson 29, James 46, More 84 / Pukki 63)

LJESTVICA:
1. Wales 6 5 1 0 7-1 16
2. Finska 6 4 0 2 7-5 12
3. Irska 6 0 3 3 1-4 3
4. Bugarska 6 0 2 4 2-7 2

LIGA C
IGRANO U UTORAK:
Skupina 1
Crna Gora – Cipar 4-0 (Jovetić 14, Boljević 25, 28, Mugoša 60)
Luksemburg – Azerbajdžan 0-0

LJESTVICA
1. Crna Gora 6 4 1 1 10-2 13
2. Luksemburg 6 3 1 2 7-5 10
3. Azerbajdžan 6 1 3 2 2-4 6
4. Cipar 6 1 1 4 2-10 4

SRIJEDA:
Skupina 2:
Armenija – Sjeverna Makedonija 1-0 (Hambartsumjan 55)
Gruzija – Estonija 0-0

LJESTVICA:
1. Armenija 6 3 2 1 9-6 11
2. S.Makedonija 6 2 3 1 9-8 9
3. Gruzija 6 1 4 1 6-6 7
4. Estonija 6 0 3 3 5-9 3

Skupina 3:
Grčka – Slovenija 0-0
Kosovo – Moldavija 1-0 (Kastrati 31)

LJESTVICA:
1. Slovenija 6 4 2 0 8-1 14
2. Grčka 6 3 3 0 6-1 12
3. Kosovo 6 1 2 3 4-6 5
4. Moldavija 6 0 1 5 1-11 1

Skupina 4:
Albanija – Bjelorusija 3-2 (Cikalleshi 20, 27-11m, Manaj 44 / Skaviš 35, Ebong 80)
Kazahstan – Litva 1-2 (Ajmbetov 38 / Vorobjovas 40, Novikovas 90+4)

LJESTVICA:
1. Albanija 6 3 2 1 8-4 11
2. Bjelorusija 6 3 1 2 10-8 10
3. Litva 6 2 2 2 5-7 8
4. Kazahstan 6 1 1 4 5-9 4

IGRANO U UTORAK:
LIGA D
Skupina 1
Malta – Farski Otoci 1-1 (Guilaumier 54 / Jonsson 70)
Andora – Latvija 0-5 (Černomordijs 6, Ikaunieks 57, 60, Gutkovskis 70-11m, Krolls 90-11m)

LJESTVICA:
1. Farski Otoci 6 3 3 0 9-5 12
2. Malta 6 2 3 1 8-6 9
3. Latvija 6 1 4 1 8-4 7
4. Andora 6 0 2 4 1-10 2

Skupina 2
Gibraltar – Lihtenštajn 1-1 (Brandle 17-ag / Frick 44)

LJESTVICA:
1. Gibraltar 4 2 2 0 3-1 8
2. Lihtenštajn 4 1 2 1 3-2 5
3. San Marino 4 0 2 2 0-3 2

Povratak na Net.hr