TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO: / Luka Modrić i Los blancosi pali u posljednjim minutama dvoboja

U derbiju 7. kola La Lige, Atletico i Real Madrid su na Vincente Calderone odigrali bez pobjednika 1:1. No, Kraljevi su držali Rojiblanose u matu do 83.

4.10.2015.
22:23

ATLETICO – REAL MADRID 1:1

ATLETICO: Oblak; Juanfran, Gimenez, Godín, Filipe – Tiago, Gabi, Oliver – Correa, Torres, Griezmann.

REAL: Navas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modrić – Isco, Benzema, Cristiano Ronaldo

Luka Modrić, Cristiano Ronaldo i društvo sa Santiago Bernabeua znali su da ih čeka težak susret protiv lavova Diega Simeonea. No, nisu znali da će povesti tako rano, već u 9. minuti. Daniel Carvajal je odlično ubacio, a Karim Benzema ju je dočekao i snažno pucao glavom uz lijevu stativu. Jan Oblak tu nije mogao ništa.

Navas junak Reala

Utakmicu je obilježila velika borba na travnjaku, pa je sudac Undiano Mallenco pokazao čak deset žutih kartona (šest domaćinu, četiri gostu), a u 22. minuti nakon jednog preoštrog starta Sergija Ramosa dosudio je jedanaesterac za Atletico, ali je sjajni Keylor Navas obranio Griezmannov udarac.

Atletico je izbjegao poraz u 83. minuti kada je nakon gužve pogodio Argentinac Luciano Vietto, a do kraja su domaćini imali još nekoliko prilika za pobjedu nad velikim suparnikom.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a Mateo Kovačić je u igru ušao u 77. minuti.

Na ljestvici vodi Villareal (16), iako je danas izgubio kod Levantea (0-1), Real je drugi s 15 bodova, koliko imaju i Celta i Barcelona, a Atletico je peti s 13 bodova.