LUDNICA NA SANCHEZ-PIZJUANU: / Nikad u povijesti nije odigran seviljski derbi s više golova

Dosadašnji su rekord držale dvije utakmice s po sedam golova, a posljednja je odigrana davne 1942. kada je Sevilla kao gost slavila s 5-2.

6.1.2018.
22:49

Nevjerojatnu su utakmicu u 18. kolu španjolskog prvenstva na stadionu Sanchez-Pizjuan odigrali žestoki gradski suparici Sevilla i Betis. Na koncu su se neočekivano veselili gosti koji su u dvoboju s čak osam golova slavili s 5-3.

[VIDEO] SJAJNI VRSALJKO PONOVNO ASISTENT: /

Povratnik Diego Costa zabio gol pa iste sekunde izletio iz igre

Betis je poveo već u prvoj minuti pogotkom Fabiana Ruiza da bi Sevilla izjednačila u 13. minuti preko Wissama Ben Yeddera. Novu je prednost gostima donio Zouhair Feddal u 21. minuti, ali opet se Sevilla vratila, ovaj put pogotkom Simona Kjæra u 40. minuti.

Loš debi za Montellu

Nastavak utakmice je donio novu radost navijačima Betisa: u 63. minuti je zabio Riza Durmisi, a samo dvije minute kasnije je na 4-2 povećao Sergio Leon. Od tog se šoka Sevilla, koju je prvi put u prvenstvu vodio Vincenzo Montella, više nije oporavila. Uspjela je smanjiti u 67. minuti preko Clementa Lengleta, ali je u petoj minuti sudačke nadoknade Cristian Tello zabio za konačnih 5-3 za Betis.

Betis nikad u povijesti nije zabio pet golova u ligaškoj utakmici na Sanchez-Pizjuanu. Ujedno je ovo i najefikasniji seviljski derbi ikad u Primeri. Dosadašnji su rekord držale dvije utakmice s po sedam golova, a posljednja je odigrana davne 1942. kada je Sevilla kao gost slavila s 5-2.

Sevilla je nakon 18 kola na petom mjestu s 29 bodova, dok je Betis skočio na osmo mjesto s pet bodova manje.