LOKOMOTIVA PUNOM PAROM PREGAZILA SLAVEN BELUPO: / Lirim Kastrati dominirao u Kranjčevićevoj

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na peto mjesto sa 10 bodova, koliko ima i četvrta Rijeka

30.8.2019.
22:15
Igor Kralj/PIXSELL

U prvoj utakmici 7. kola Prve HNL Lokomotiva je svladala Slaven Belupo s uvjerljivih 6:1.

Sjajnu je utakmicu odigrao brzonogi napadač Lokomotive Lirim Kastrati koji je iskoristio visoko postavljenu obranu koprivničkog sastava i veliki prostor iza njezinih leđa te je s dva pogotka i jednom asistencijom dominirao travnjakom.

TRENER HAJDUKA IZNENADIO IZJAVAMA: /

'Sretni smo što smo dobili novac od Dinama'

Prvi je gol Lokomotiva postigla već u 17. minuti nakon kombinacije Tolića i Drožđeka, na 2:0 je preciznim udarcem sa 14 metara samo tri minute potom povisio Kastrati da bi domaći još dva gola postigli u prvih pet minuta nastavka. prvo je Cokaj pogodio jakim udarcem sa 20-ak metara, da bi Kastrati u 50. izveo sjajan solo-prodor koji je okrunio pogotkom. Na 4:1 smanjio je Krstanović iz kaznenog udarca, da bi do kraja utakmice Drožđek na nesebičnu asistenciju Kastratija i Petrak glavom nakon udarca iz kuta postavili konačnih 6:1.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na peto mjesto sa 10 bodova, koliko ima i četvrta Rijeka koja ima dvije utakmice manje odigrane, dok je Slaven Belupo osmi sa sedam bodova, koliko ima i sedma Istra 1961.

Na vrhu je Dinamo sa 13 bodova i utakmicom manje, drugi Hajduk ima 12, a treći Osijek 11 bodova.