Nogometaši Liverpoola pobijedili su na gostovanju Queens Park Rangers 3-2 u ludoj završnici u kojoj su čak četiri gola pala u zadnjih osam minuta, pri čemu tri u sudačkoj nadoknadi.

19.10.2014.
18:29

Niko Kranjčar nije nastupio za QPR, dok je Dejan Lovren odigrao cijeli susret za goste.

Liverpool je poveo u 67. minuti autogolom Richarda Dunnea i sve do 87. minute više nije bilo golova, a tada je uslijedilo fantastičnih osam minuta. Prvo je Eduardo Vargas izjednačio, no u 90. minuti je Philippe Coutinho ponovo doveo goste do vodstva. U drugoj minuti nadoknade Vargas je postigao još jedan gol, a kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika Steven Caulker je u petoj minuti nadoknade nesretno ugurao loptu u vlastitu mrežu za pobjedu Liverpoola.

Liverpool je s tri nova boda stigao do pete pozicije sa 13 bodova. Na vrhu je Chelsea sa 22 boda, Manchester City ima 17, Southampton 16, a West Ham 13 bodova. QPR je posljednji sa svega četiri boda.