Tragedija u Francuskoj! Preminuo navijač!

Odigrano je 4. kolo nogometne Europske lige, a tragedija u Francuskoj je zasjenila odlične utakmice na travnjaku.

8.11.2012.
17:36

Prema izvještaju francuskih vlasti, navijač Borussije (64) skočio je pijan u ledeno more, te doživio šok, odnosno zastoj srca. Unatoč brzinskoj intervenciji vatrogasaca i hitne službe, Nijemcu nije bilo spasa. Spomenimo i da je u Francusku stiglo oko 3000 navijača njemačkog Bundesligaša.

Inače, u vjerojatno najuzbudljivijoj utakmici 4. kola Europa lige nogometaši Napolija slavili su u Italiji protiv Dnjipra 4:2 zahvaljujući pogocima Edinsona Cavanija, dok je švedski AIK iznenađujuće pobijedio nizozemski PSV. Cavaniju je ovo prvi put u karijeri da je postigao četiri pogotka na jednom susretu. Spomenimo da kod ukrajinske momčadi ni Ivan Strinić, ni Nikola Kalinić nisu bili u sastavu.

Nizozemska je momčad iznenađujuće poražena u Stockholmu kod AIK-a s minimalnih 1:0, a strijelac jedinog pogotka u 12. minuti prvog poluvremena bio je Mohamed Bangura. Ivan Turina odradio je cijelu utakmicu na golu domaće momčadi. Recimo i da je uoči ovog kola AIK na svom kontu imao svega jedan bod, a ovom se pobjedom vratio u igru za prolazak dalje.

U B skupini je iznenađenje priredila Academica Coimbra, koja je kao domaćin pobijedila branitelja naslova i dvostrukog pobjednika u zadnje tri godine ovog natjecanja, madridski Atletico 2:0. Time je portugalska momčad prekinula fascinantan Atleticov niz pobjeda u UEFA-inim natjecanjima. Prije ove utakmice, Atletico je imao 16 uzastopnih pobjeda na europskoj pozornici, 15 u Europa ligi i još jednu u Superkupu. U ovoj utakmici su branitelji naslova nastupili bez svog najboljeg napadača, Kolumbijca Radamela Falcaa, kojeg je trener Diego Simeone odlučio poštedjeti. Dvostruki strijelac za Academicu bio je Wilson Eduardo, u 28. minuti i 70. iz kaznenog udarca.

Pobjedama u skupini H su Inter i Rubin osigurali plasman u nokaut-fazu. Naš Marko Livaja igrao je za Inter do 77. minute, kada ga je zamijenio Cassano. Dva pogotka za Inter zabio je Argentinac Rodrigo Palacio, u 51. i 75. minuti. Treći gol za Inter zabio je Guarin u 87. minuti, dok je počasni gol za domaćine postigao Tomić u prvoj minuti sudačke nadokade.

Dejan Lovrenodigrao je svih 90 minuta za momčad Lyona, koja je slavila u gostima kod Athletica iz Bilbaa na San Mamesu 3:2, čime je stigla do četvrte uzastopne pobjede i osigurala daljnji plasman u skupini I.

U 54. minuti je Lovren dobio žuti karton. Lyon je nakon prvog poluvremena vodio s 2:0 golovima Gomisa u 22. minuti i Gourcufa u samoj završnici. Domaćin se golovima Herrere u 48. minuti i Aduriza u 55. iz penala vratio u utakmicu, ali je Lacazette pogotkom u 63. minuti osigurao pobjedu Lavovima.

Skupina A Anži - Liverpool 1:0 (Traoré 45) Udinese - Young Boys 2:3 (Di Natale 47, Fabbrini 83/Bobadilla 27, Famerud 65, Nuzzolo 73)

Redoslijed: 1. Anži 7, 2. Liverpool 6, 3. Young Boys 6, 4. Udinese 4

Skupina B Academica - Atletico 2:0 (Wilson 28, 70-11m) Viktoria Plzen - Hapoel TA 4:0 (Kolar 23, 76, Štipek 40, Bakoš 84)

Redoslijed: 1.Viktoria 9, 2. Atletico 9, 3. Academica 4, 4. Hapoel TA 1

Skupina C Fenerbahce - AEL Limassol 2:0 (Kuyt 11, Sow 41) Marseille - Borussia M. 2:1 (Barton 53, Ayew 67/Hanke 20)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 10, 2. Borussia (M) 5, 3. Marseille 5, 4. AEL 1

Skupina D Bordeaux - Maritimo 1:0 (Bellion 16) Club Brugge - Newcastle 2:2 (Tričkivoski 14, Jorgenssen 19/Anita 42, Ameobi 43)

Redoslijed: 1. Newcastle 8, 2. Bordeaux 7, 3. Club Brugge 4, 4. Maritimo 2

Skupina E FC Kobenhavn - Stuttgart 0:2 (Ibišević 70, Harnik 90) Molde - Steaua 1:2 (Chima 56/Chipciu 21, Latovletici 37)

Redoslijed: 1. Steaua 10, 2. Stuttgart 5, 3. Kopenhagen 4, 4. Molde 3

Skupina F AIK - PSV 1:0 (Bangoura 12) Napoli - Dnjipro 4:2 (Cavani 7, 77, 88, 90+3/Fedeckij 34. Zozulja 52)

Redoslijed: 1. Dnjipro 9, 2. Napoli 6, 3. PSV 4, 4. AIK 4

Skupina G Basel - Videoton 1:0 (Streller 80) Sporting - Genk 1:1 (Wolfswinkel 64/Plet 90+1)

Redoslijed: 1. Genk 8 2. Videoton 6 3. Basel 5 4. Sporting 2

Skupina H Neftči - Rubin 0:1 (Djadjun 16) Partizan - Inter 1:3 (Tomić 90/Palacio 51, 75, Guarin 87)

Redoslijed: 1. Inter 10 2. Rubin 10 3. Partizan 1 4. Neftči 1

Skupina I Athletic - Lyon 2:3 (Herrera 48, Aritz Aduriz 55-11m/Gomis 23, Gourcuff 45, Lacazette 63) Ironi Kiryat Shmona - Sparta Prag 1:1 (Taševski 3/Kweuke 24)

Redoslijed: 1. Lyon 12 2. Sparta 7 3. Ironi Kiryat Shmona 2 4. Athletic 1

Skupina J Lazio - Panathinaikos 3:0 (Kozak 23, 40, Floccari 59) Tottenham - Maribor 3:1 (Defoe 22, 49, 77/Berič 40)

Redoslijed: 1. Lazio 8 2. Tottenham 6 3. Maribor 4 4. Panathinaikos 2

Skupina K Bayer - Rapid Beč 2:0 (Hegeler 4, Schurrle 53) Metalist - Rosenborg 3:1 (Taison 4, Cleiton 70, Torres 90+3/Dočkal 42)

Redoslijed: 1. Bayer 10 2. Metalist 10 3. Rosenborg 3 4. Rapid 0

Skupina L Twente - Levante 0:0 Hannover - Helsingborg 3:2 (Diouf 3, 50, Huszti 90+2/Đurđić 59, Bedoya 67)

Redoslijed: 1. Hannover 10 2. Levante 7 3. Twente 3 4. Helsingborg 1.