LILLE NADOMAK OSIGURANJA DRUGOG MJESTA: / Toma Bašić igrao u porazu svog Bordeauxa

Lille stigao nadomak osiguranja druge pozicije

12.5.2019.
19:44

Nogometaši Lillea stigli su nadomak osiguranja druge pozicije u francuskom prvenstvu koje izravno vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone zahvaljujući minimalnoj 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Bordeauxa u susretu 36. kola. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Remy u 27. minuti. Drugi Lille sada ima 72 boda, devet više od trećeg Lyona koji od 21 sat gostuje kod Marseillea. U slučaju da Lyon ne pobijedi, Lille će dva kola prije kraja osigurati drugo mjesto.

TUCHEL ĆE OVIME RAZLJUTITI NEYMARA: /

Brazilac dobio poruku koja mu se definitivno neće svidjeti

Hrvatski veznjak Toma Bašić igrao je za Bordeaux, koji je 14. sa 38 bodova, do 71. minute. Ranije u nedjelju su Rennes i Guingamp odigrali 1-1, pa su gosti izgubili sve izglede za ostanak u ligi. U sudačkoj nadoknadi Thuram je promašio kazneni udarac koji bi Guingampu zadržao izglede za očuvanje prvoligaškoj statusa.

Posljednji Guingamp ima 26 bodova, nedostižnih sedam manje od 17. Monaca i 18. Caena.

REZULTATI 36. KOLA: Petak: Saint-Etienne - Montpellier 0-1 (Laborde 64) Subota: Angers - Paris SG 1-2 (Tait 88 / Neymar 20, Di Maria 58) Amiens - Toulouse 0-0 Caen - Reims 3-2 (Ninga 14, Fajr 40, Guilbert 45 / Doumbia 37, Zeneli 82-11m) Nimes - Monaco 1-0 (Ripart 9) Dijon - Strasbourg 2-1 (Tavares 40-11m, Kwon 90+4 / Ajorque 68) Nice - Nantes 1-1 (Sarr 55 / Moutoussamy 29) Nedjelja: Rennes - Guingamp 1-1 (Sarr 15 / Mendy 87) Lille - Bordeaux 1-0 (Remy 27) Kasnije igraju: Marseille - Lyon