CHELSEA - ARSENAL 3-2: / Sarrijeva momčad izašla kao pobjednik u ludoj utakmici i produbila Arsenalovu krizu

Kovačić debitirao u pobjedi Chelseaja nad Arsenalom za stopostotan učinak u dva kola

18.8.2018.
18:03

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić debitirao je za Chelsea u 3-2 (2-2) domaćoj pobjedi protiv Arsenala u derbiju 2. kola engleskog prvenstva ušavši u igru u 60. minuti susreta.

U vrlo sadržajnom susretu Chelsea je nakon prvih 20 minuta vodio sa 2-0 golovima Pedra (9) i Morate (20), no do odlaska na odmor Arsenal se vratio preko Mkhitarjana (37) i Iwobija (41). Da tri boda ostanu na Stamford Bridgeu pobrinuo se Marcos Alonso (80).

Ovom pobjedom Chelsea je izbio na vrh ljestvice s maksimalnih šest bodova koliko imaju i Tottenham Hotspurt te Bournemouth, dok je Arsenal i dalje bez osvojenog boda.

Tottenham stopostotan

Tottenham je ranije u subotu očekivano kao domaćin na Wembleyu nadigrao novaka u ligi Fulham sa 3-1 (1-0), dok je Bournemouth kao gost preokretom svladao West Ham United sa 2-1 (0-1).

Tottenham je poveo protiv Fulhama golom Lucasa Moure (43), na 1-1 poravnao je Mitrović (52), no Trippier (74) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem vratio prednost na stranu domaćih da bi Kane (77) svojim prvim golom u Premier ligi u kolovozu postavio konačnih 3-1.

U susretu West Hama i Bournemoutha domaći su poveli golom Arnautovića (33-11m), no Wilson (60) i Cook (66) su kreirali preokret.

CHELSEA - ARSENAL 3-2

CHELSEA: Arrizabalaga - Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta - Barkley, Jorginho, Kante - Pedro, Morata, Willian

ARSENAL: Čech - Bellerin, Sokratis, Mustafi, Monreal - Guendouzi, Xhaka - Mhitarjan, Ozil, Iwobi - Aubameyang

KRAJ UTAKMICE

90' U velikoj šansi za izjednačenje bio je Ramsey čija je lopta otišla malo preko gola.

87' Još jedna prilika za Chelsea, Giroudov udarac brani Čech.

86' Nova velika prilika za Chelsea, Hazard je mogao riješiti pitanje pobjednika!

81' GOOOOOOL! Marcos Alonso zabio je za novo vodstvo Chelseaja nakon majstorije Hazarda!

79' Nova promjena, ulazi Giroud, a izlazi Morata.

74' Odlično je pokušao Luiz iz slobodnog udarca, ali Čech siguran.

72' Mateo Kovačić iznudio je slobodni udarac za Chelsea na srednjoj udaljenosti od gola.

68' Mesut Ozil će izaći iz igre, a ući će Aaron Ramsey

64' Jorginho je nakon dobro primljene lopte bio u obećavajućoj prilici, ali nema pogotka.

60' U igru su ušli Eden Hazard i Mateo Kovačić, a izašli su Willian i Ross Barkley.

57' Sjajna solo akcija Barkleya, pokušao je u donji desni kut Arsenalova vratara, ali Čech to brani.

55' Morata je pokušao centrirati, ali blokirao je to Mustafi i spasio Arsenal.

52' Čudesno reakcijom Sokratis sprječava gotovo siguran pogodak Chelseaja!

48' Pedrov pokušaj odlazi preko gola.

46' Počeo je drugi dio, nema promjena u momčadima!

45' Kraj prvog poluvremena!

44' Velika prilika za potpuni preokret Arsenala, ali neprecizan je Aubameyang!

41' GOOOOOL! Zabio je Iwobi za povratak Arsenala!

40' Pedro je požurio i našao se u zaleđu, propala je akcija Chelseaja.

37' GOOOOOL! Zabio je Mhitarjan s ruba kaznenog prostora!

34' Pokušao je Kante s ruba kaznenog prostora, ali udarac je završio u bloku.

31' Veliku šansu za Arsenal imao je Henrikh Mkhitaryan, ali je pucao visoko iznad gola.

27' Žuti karton dobio je Granit Xhaka.

24' Willian je skoro pobjegao obrani, ali ipakn je zaustavljen i nema nove opasnosti.

20' GOOOOOL! Centaršut je dočekao Alvaro Morata koji nije najbolje zahvatio loptu, ali je lopta svejedno završila u mreži!

18' Alex Iwobi je napravio slalom kroz protivničku obranu, ali je jedan od braniča uspio odnijeti loptu.

13' Sjajan pokušaj Barkleya odlazi malo preko grede!

10' GOOOOOL! Strijelav je Pedro Rodriguez, zaboravio ga je Sokratis i ovaj je mirno posremio za vodstvo.

8' Velika prilika za Arsenal, ali neprecizan je Mesut Ozil.

6' Jorginho je pokušao podvaliti loptu iza obrane Arsenala, ali zakasnio je Pedro koji nije pratio akciju.

3' Pokušao je David Luiz dalekometnim pokušajem koji je otišao preko vrata Arsenala.

1' Počela je utakmica!