LIVERPOOL - ARSENAL 5-1: / Kloppove trupe nemilosrdno pregazile Topnike, samouvjereno jure prema tituli

Potpuno dominacija Liverpoola okrunjena je petardom u mreži Lenoa

29.12.2018.
19:44

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Arsenal sa 5-1 učvrstivši se na vodećoj poziciji Premiershipa, a junak utakmice bio je Roberto Firminho postigavši tri gola, dok je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren izborio jedanaesterac.

Bila je to jedna od najvećih pobjeda "Redsa" u povijesti protiv "Topnika", a rekord je još uvijek 5-0 iz travnja 1964.

Bila je to ujedno i deveta uzastopna ligaška pobjeda 'Redsa' koji ove sezone u Premiershipu nisu izgubili niti jednu utakmicu. U 20 kola upisali su 17 pobjeda i tri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 48-8. S druge strane Arsenal je ovom utakmicom produžio niz bez pobjede na Anfieldu na šest susreta, a pritom je primio čak 22 golova.

Arsenal je poveo u 11. minuti, međutim već pet minuta kasnije bilo je 2-1 za 'Redse', a do kraja poluvremena domaćin je vodio sa 4-1. U nastavku susreta Liverpool je zabio još jedan gol za uvjerljivo slavlje na oproštaju od 2018. godine.

Neprikosnoveni Redsi

Gosti su sjajno ušli u susret i već u 11. minuti vodili su 1-0. Alex Iwobi je poslao odličnu loptu na drugu stativu gdje natrčao mladi Ainsley Maitland-Niles i rutinski zabio za vodstvo. Samo dvije minute kasnije bilo je 1-1. Firminho je povukao loptu i gurno je prema Salahu, Lichtsteiner je želio 'očistiti', ali je pogodio svog suigrača i lopta se odbila do Firminha koji je zabio u prazna vrata.

U 16. minuti Brazilac je nakon fantastičnog prodora zabio i drugi gol. Torreira je izgubio loptu na centru i ona došla do Firmina koji se sjurio prema golu i s dva 'lažnjaka' 'slomio cijelu Arsenalovu obranu i pogodio za potpuni preokret. Firminho je zabio dva gola za svega 90 sekundi, a do sada je zabio čak sedam golova protiv Arsenala. Od igrača Liverpoola samo je legendarni napadač Robbie Fowler zabio više i to devet.

U 32. minuti već je bilo 3-1. Robertson je dugom loptom pronašao Salaha koji je odmah gurnuo do Manea u sredinu kojem nije bilo teško zabiti za 3-1. U posljednjim trenucima prvog dijela Salah je uspio iznuditi kazneni udarac kojeg je sam realizirao za velikih 4-1. U 64. minuti Michael Oliver je dosudio još jedan kazneni udarac za 'Redse' nakon što je Kološinac srušio Dejana Lovrena. Firminho je bio siguran postigavši svoj treći gol na utakmici.

LIVERPOOL - ARSENAL 5:1

LIVERPOOL: Alisson - Robertson, Van Dijk, Lovren, Alexander-Arnold - Fabinho, Wijnaldum - Mane, Firmino, Shaqiri - Salah

ARSENAL: Leno - Kolašinac, Sokratis, Mustafi, Lichtsteiner - Xhaka, Torreira - Iwobi, Ramsey, Maitland-Niles - Aubameyang

90' Kraj!

86' Arsenal je potpuno popustio, jasno je i njima da je ova utakmica odavno gotova.

78' Imao je Arsenal u međuvremenu dvije-tri dobre prilike, ali sve je to posljedica činjenice da se Liverpool opustio, njihova razina igre ostala je ista.

72' Liverpool je smirio utakmicu i sada lagano privodi posao kraju.

65' GOOOOOOL! Firmino je realizirao kazneni udarac!

64' Kazneni udarac! Kolasinac je srušio Lovrena, nova prilika za Firmina!

60' Nemoćno izgleda Arsenal, a Klopp upravo uvodi Jordana Hendersona umjesto Sadia Manea i dodatno zatvara utakmicu.

52' Podjednako kvalitetnu krenule su obje momčadi u drugi dio, Salah i Shaqiri imali su priliku s jedne strane, a Aubameyang s druge, ali rezultat ostaje jednak.

45' GOOOOOOOOOL! Sokratis je glupo srušio Salaha u kazneom prostoru, a Egipćanin je sam realizirao penal.

38' Rutinski Liverpool u ovim trenucima čuva veliku prednost i ne vidimo kako bi se Arsenal mogao vratiti u ovu utakmicu.

32' GOOOOOOOL! Arsenal ne zna što ih je snašlo! Mane zabija za 3:1!

24' Nakon furioznih pet minuta, tempo utakmice je, logično, malo pao. Nemoguće je presingom igrati cijelu utakmicu.

16' GOOOL! Fantastičan početak utakmice na Anfieldu! Ponovno je zabio Firmino!

14' GOOOL! Kakva pogreška obrane Arsenala! Firmino izjednačuje!

12' GOOOOOOOOOL! Vodi Arsenal, strijelac je Maitland-Niles!

6' Liverpool je silovito krenuo u utakmicu protiv Arsenala koji izgleda pomalo plašljivo na početku utakmice.

1' Počela je utakmica!