TOPNICI POBJEDOM DO ČETVRTOG MJESTA: / Aubameyang napravio najvažnije, Arsenal preskočio Chelsea

Arsenal je sad na bod od jednog gradskog rivala i bodovno izjednačen s drugim

15.4.2019.
23:10

U posljednjoj utakmici 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je uzeo puni plijen na gostovanju kod Watforda kojeg je svladao sa 1-0.

Strijelac jedinog gola bio je Pierre-Emerick Aubameyang u 10. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Fostera. Bio mu je to osamnaesti premierligaški pogodak u sezoni i 23. kroz sva natjecanja ukupno. Samo minutu nakon slavlja zbog gola, Arsenal je dobio novi razlog za zadovoljstvo - crveni je karton dobio kapetan domaćih Deeney. Brojčanu prednost gostujuća momčad ipak nije iskoristila te je završilo 1-0.

Na bod od Spursa

Ovom pobjedom Arsenal je skočio na četvrto mjesto na kojem sad ima 66 bodova, odnosno bod manje od trećeplasiranog Tottenhama te jednako koliko i petoplasirani Chelsea s utakmicom više. Vodeći je Liverpool sa 85 bodova, dva više od branitelja naslova Manchester Cityja koji ima utakmicu manje.