ROMA POBJEDOM PREKINULA OČAJAN NIZ: / SPAL i Udinese bez pogodaka, Balić i Šimić zacementirani na klupi

Momčad iz Rima probudila se nakon dugo vremena i napokon upisala pobjedu

26.12.2018.
20:25

Nogometaši Rome u susretu su 18. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali Sassuolo s uvjerljivih 3-1 (2-0). Roma je do uvjerljive prednosti stigla u prvom poluvremenu preko Perottija (8-11m) i Schicka (23), u nastavku je Zaniolo (59) povisio na 3-0, da bi Babacar (90) u samoj završnici smanjio na konačnih 3-1.

Ante Ćorić nije konkurirao za nastup u momčadi Rome koja je sada sedma sa 27 bodova, dva više od 11. Sassuola. Torino je sa 3-0 (1-0) svladao Empoli golovima N'Koloua (44), De Silvestrija (49) i Falquea (75) te skočio na osmo mjesto sa 26 bodova, dok je Empoli 16. sa 16 bodova.

Susret SPAL-a i Udinesea u Ferrari završio je bez golova, a Lorenzo Šimić i Andrija Balić nisu ulazili u igru za SPAL, odnosno Udinese. SPAL je 15. sa 17 boova, a Udinese 17. sa 15. Prvak Juventus ostao je neporažen u ovoj sezoni Serie A i nakon 18. kola u kojemu je odigrao 2-2 (1-1) na gostovanju kod Atalante u Bergamu gdje je morao nadoknađivati zaostatak od jednog pogotka i to s igračem manje na terenu.

Luda utakmica Juventusa

Juventus je poveo već u 2. minuti autogolom Djimsitija, no Atalanta je preokrenula s dva pogotka Zapate u 24. i 56. minuti. U međuvremenu je i Juventus ostao s igračem manje jer je u 53. minuti Bentancur dobio drugi žuti karton, no u 78. minuti je Cristiano Ronaldo u gužvi glavom uspio poravnati na 2-2 nakon što ga je uposlio bivši hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Bila je ovo tek druga utakmica Juventusa u prvenstvu ove sezone u kojoj nije slavio, sada ima 16 pobjeda uz dva neodlučena rezultata te je uvjerljivo vodeći sa 50 bodova, devet više od drugog Napolija koji od 20.30 sati gostuje kod trećeg Intera koji ima 33 boda. Mario Mandžukić igrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Mario Pašalić igrao za Atalantu, koja je sada osma sa 25 bodova, do 67. minute.

Bivši kapetan "vatrenih" Dario Srna igrao je svih 90 minuta za Cagliari u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Genoe do koje je stigao preko Fariasa (45+3) u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Filip Bradarić je za Cagliari ušao u 87. minuti, dok je Marko Pajač ostao na klupi momčadi sa Sardinije koja je sada 13. sa 20 bodova, jednim više od 14. Genoe.

Ostali Hrvati prosječni

Marko Pjaca odigrao je čitavu utakmicu u iznenađujućem 0-1 (0-1) domaćem porazu Fiorentine od Parme. I u toj je utakmici jedini pogodak pao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a tri boda gostima osigurao je Inglese (45+2). I 10. Fiorentina i 12. Parma sada imaju po 25 bodova.

Milan Badelj je 2-0 (1-0) pobjedu Lazija na gostovanju kod Bologne odgledao s klupe za pričuve, a strijelci za rimski sastav bili su Luiz Felipe (30) i Lulić (90). Bio je to dvoboj dva brata trenera, domaću Bolognu vodio je Filippo Inzaghi, a gostujući Lazio Simone Inzaghi.

Lazio je četvrti sa 31 bodom, a Bologna 18. sa 13. Ranije u srijedu su Frosinone i Milan igrali 0-0, a Alen Halilović nije igrao za Milan koji je sada šesti sa 28 bodova, dok je Frosinone 19. sa 10.