MONACO SLAVIO UZ NEVJEROJATNE BROJKE: / Subašićeva momčad zabija kad god poželi

Monaco uz utakmicu više na drugom mjestu zaostaje za PSG-om 11 bodova

9.3.2018.
23:09

Nogometaši Monaca slavili su sa 3-1 na gostovanju kod Strasbourga u prvoj utakmici 29. kola francuskog prvenstva, a hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić branio je mrežu momčadi iz Kneževine.

Pogotke za pobjedu Monaca postigli su Jovetić (5), Rony Lopes (21) i Fabinho (41), a strijelac izjednačujućeg pogotka za Strasbourg bio je Bahoken (19). No, domaći su se veselili svega dvije minute, kad je Monaco opet poveo i na kraju pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu.

Nezaustavljivi pred suparničkim golom

Kakva je raspoloženost Monacovih napadača najbolje će potvrditi dva podatka - od 20 posljednjih udaraca upućenih prema vratima suparnika njih čak 14 rezultiralo je pogotkom. Također, ukupno su postigli 72 ligaška gola. Od momčadi koje se natječe u najjačih pet europskih liga više su postigli samo Paris Saint-Germain (86) i Manchester City (83).

Monaco ima 63 boda, 11 manje od vodećeg PSG-a koji će u subotu ugostiti Metz. Treći je Marseille sa 56 bodova. Strasbourg je sa 31 bodom ostao na 15. mjestu.