JURIĆEVA GENOA UPISALA NOVI PORAZ: / Hrvatski trener bez pobjede i nakon sedme utakmice

Ivan Jurić još čeka tri boda iz jedne utakmice

2.12.2018.
18:00

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je pobijedio Genou sa 2-1 pa hrvatski stručnjak Ivan Jurić niti nakon sedam kola nije ostvario pobjedu na klupi Genoe. Genoa je povela golom Christiana Kouamea u 36. minuti, no Torino je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela s dva gola okrenuo rezultat, a strijelci su bili Cristian Ansaldi (45+2) i Andrea Belotti (45+5-11m).

Genoa je od 28. minute igrala s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Romulo.

Sedam utakmica bez slavlja

Bila je to već sedma utakmica Genoe pod Jurićevim vodstvom bez pobjede, a pritom je ostvarila tri remija i četiri poraza. Početak nije mogao biti bolji. U prvom susretu pod njegovim vodstvom Genoa je odigrala 1-1 na gostovanju kod prvaka Juventusa. Potom je remizirala kod kuće protiv Udinesea (2-2), zatim su uslijedila tri poraza od Milana (1-2), Intera (0-5) i Napolija (1-2). Niz bez pobjede je nastavljen i u debiju protiv Sampdorije (1-1), te porazom u Torionu (1-2).

Jurić je početkom listopada po treći put u svojoj karijeri preuzeo Genou, no sve se glasnije spominje kako bi mogao dobiti otkaz. Jurić je prvi put na klupi bio 28 utakmica, a dobio je otkaz u veljači 2017. da bi ga predsjednik kluba Enrico Preziosi vratio za svega dva mjeseca. I onda mu ponovo dao otkaz u studenom nakon tek dvadeset susreta na klupi.

Žuti karton za Srnu

Frosinone i Cagliari su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 14. minuti golom Francesca Cassate, a izjednačio je Diego Farias u 77. minuti. Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna igrao je cijeli susret za Cagliari, a u 40. minuti je dobio žuti karton, dok je Filip Bradarić igrao do 61. minute. Stipe Perica nije nastupio za domaći sastav.

U ranije odigranom susretu Milan je na San Siru pobijedio Parmu sa 2-1, o čemu više pročitajte .