HIGUAIN SRUŠIO REKORD KOJI JE POSTAVIO LEGENDARNI VATRENI: / Ubojiti Pipita preskočio je slavnog Hrvata

Sjajna utakmica Chelseaja koji je pokazao svoje pravo lice

2.2.2019.
19:01
Daniel LEAL-OLIVAS / AFP

U dvoboju 25. kola engleske Premier lige Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Huddersfield sa 5-0 (2-0), a svoja prva dva prvenstvena pogotka za "plave" postigao je 31-godišnji argentinski napadač Gonzalo Higuain, koji je u zimskom prijelaznom roku stigao iz Milana.

Srušio Vatrenog

Higuain je prvi zatresao mrežu zadnje momčadi na ljestvici u 16. minuti. Pred kraj prvog poluvremena Eden Hazard je iskoristio kazneni udarac za 2-0, a Belgijac je u 66. minuti postigao i treći pogodak za Chelsea. U 69. minuti Higuain je po drugi put zatresao mrežu, da bi konačnih 5-0 postavio David Luiz u 86. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 70. minute, kad je zamijenio Jorginha. Higuain je danas tako postao prvi nogometaš koji je zabio dva pogotka u debiu još Marija Stanića koji je to uspio protiv West Hama.