BORUSSIJA DORTMUND POBJEDOM NAD STUTTGARTOM POSTAVILA REKORD: / Kovač i društvo moraju se zabrinuti

Od dolaska Luciena Favrea Borussija izgleda sve bolje i bolje

20.10.2018.
19:18

Borussija Dortmund je rutinski odradila gostovanje u Stuttgartu pobijedivši sa 4-0 čime je zadržala vodeću poziciju na ljestvici. Gosti su već nakon 25 minuta vodili 3-0 golovima Jadona Sancha (3), Marca Reusa (23) i Paca Alcacera (25). Uvjerljivu pobjedu Borussije potvrdio je Max Phillip u 85. minuti. Borna Sosa nije nastupio za domaći sastav.

Postavili rekord

Veliku pobjedu Borussije obilježio je novopostavljeni rekord kluba. Naime, dogodilo se da su prvi puta u svojoj povijesti postigli najmanje četiri gola u četiri uzastopne utakmice. Ovaj rekord samo je jedan od pokazatelja dobre igre vodeće momčadi Bundeslige.

Borussija Dortmund na ljestvici relativno uvjerljivo vodi sa 20 bodova, dok je Bayern našeg Nike Kovača pobjedom na Wolfsburgom skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, a treći je Leipzig sa 15 bodova.