LYON - BARCELONA 0-0: / Ter Stegen spašavao Katalonce, Suarez na drugoj strani promašivao nemoguće

Iznenađujuće malo pogodaka u večeri Lige prvaka

19.2.2019.
20:05

Utakmica Lyona i Barcelona završila je, suprotno svim očekivanjima, bez pogodaka. Na obje strane briljirali su vratari, a svi pričaju o sjajnim obranama Barceloninog vratara Ter Stegena koji je nekoliko puta spašavao nemoguće. Suarez je, s druge strane, pred vratima Lyona promašio nekoliko čistih prilika i pretvorio se u tragičara susreta.

Barca je očekivano imala veći posjed lopte, ali to nije uspjela pretvoriti u golove, a najbolji igrač utakmice bio je domaći vratar Anthony Lopes. Katalonski sastav je ove sezone odigrao 39 službenih utakmica, a tek drugu u kojoj nije bilo golova. Prvu su odigrali prije devet dana na gostovanju kod Athletic Bilbaoa.

Suarez tragičar

Lyon i Barcelona su u osmini finala igrali i prije deset godina, a Barca je tada prošla dalje ukupnim rezultatom 6-3 (1-1, 5-2). Najbolju priliku domaćin je imao u devetoj minuti. Terrier je pucao sa 20-tak metara, a Ter Stegen je uspio odbiti loptu u prečku. Barca je uzvratila u 20. minuti, s krila je pucao Dembele, ali je Lopes sjajno obranio.

Lopes je odlično reagirao i u 65. minuti obranivši Messijev udarac. Argentinski majstor je opasno zaprijetio i nekoliko minuta kasnije, no prebacio je vrata. U 70. minuti sjajnu priliku je imao Suarez, ali je i on pucao pored vrata. U 76. minuti pucao je i Coutinho, ali je Lopes još jednom bio siguran.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za goste.

LYON - BARCELONA 0-0

Kraj utakmica!

92' Mijenja Bayern! Rafinha ulazi, a izlazi Serge Gnabry.

90' Tri minute nadoknade u Lyonu!

90' Četiri minute nadoknade na Anfieldu!

89' Mijenja Bayern! James Rodriguez izlazi s terena, a ulazi Renato Sanches.

86' Velika prilika za Barcelonu! Anthony Lopes je fantastičnom obranom spriječio pokušaj Busquetsa!

85' Velika prilika za Liverpool! Pucao je Mane glavom, ali brani vratar Bayerna!

84' Mijenja Lyon! Tanguy Ndombele izlazi, a ulazi Pape Cheikh.

83' Joel Matip je natrčao na odbijenu loptu na rubu šesnaesterca, ali je pucao visoko iznad gola.

83' Trent Alexander-Arnold je izveo korner, ali je jedan od braniča visoko skočio i izbio loptu daleko od gola.

81' Mijenja Barcelona! Sergi Roberto napušta igru, a umjesto nje će ući Arturo Vidal.

80' Mijenja Bayern! Kingsley Coman će izaći i zamijenit će ga Franck Ribery.

79' Mijenja Liverpool! Roberto Firmino izlazi, a Jurgen Klopp je odlučio da će ući Divock Origi.

78' Velika prilika za Barcelonu! Ovaj puta prijetio je Alba, ali ponovno nema gola!

76' Velika prilika za Barcelonu! Opalio je Coutinho, brani Lopes!

76' Mijenja Lyon! Martin Terrier izlazi s terena, a zamijenit će ga Maxwel Cornet.

76' Mijenja Liverpool! Milner je ušao umjesto Keite!

75' Lijepo su kombinirali Jordi Alba i Luis Suarez, ali je Anthony Lopes dobro čitao igru i presjekao im loptu.

75' Salah se našao u dobroj prilici, ali obrana Bayerna ponovno je bila na razini.

70' Velika prilika za Barcelonu! Pokušao je Suarez, ali odlazi pored gola!

70' Mijenja Lyon! Izlazi Traore, ulazi Tousart.

68' Liverpoolovi igrači pokušavaju centaršutevima, ali sve to bez većih problema riješava obrana Bayerna.

67' Mijenja Barcelona! Ulazi Coutinho, izlazi Dembele!

65' Velika prilika za Barcelonu! Pokušao je Messi, ali brani Lopes!

65' Loptu u prazno je poslao Joel Matip i time je prekinuo napad svoje momčadi.

64' Velika prilika za Barcelonu! Luis Suarez je promašio čistu priliku!

62' Trent Alexander-Arnold je ušao u šesnaesterac, ali nije pronašao prostor za udarac!

61' Salah se našao u zaleđu!

59' Pokušali su Bavarci uigranom akcijom iz kornera, ali obrana Liverpool ništa nije prepustila slučaju pa je lopta očišćena.

58' Barcelona i Lyon puno igraju na sredini terena, tempo je visok i kontre sijevaju gotovo svakih nekoliko minuta.

55' Nakon kratke konzultacije s pomoćnikom, sudac je odlučio da je Jordan Henderson zaslužio žuti karton.

53'Velika prilika za Lyon! Memphis Depay je opalio s ruba kaznenog prostora, ali brani Ter Stegen!

53' Gianluca Rocchi je svirao prekršaj Trenta Alexandera-Arnolda zbog opasne igre. Desni bek Liverpoola na rubu je žutog kartona!

52' Robert Lewandowski je primio sjajan pas od suigrača, ali je i odmah izgubio loptu u opasnoj zoni.

50' Rakitić je pokušao dalekometnim udarcem, ali blokirala je pokušaj Lyonova obrana!

48' Barcelona drži posjed lopte pomoću kratkih paseva. Čekaju da se otvori rupa u obrani kako bi ju iskoristili.

48' Roberto Firmino je lijepo centrirao u šesnaesterac, ali je protivnička obrana presjekla loptu.

46' Počele su utakmice!

45' Poluvrijeme na Groupama stadionu!

45' Poluvrijeme na Anfieldu!

42' Odličan ubačaj Gnabryja, Matip ovaj put spašava ispred Lewandowskog.

41' Pokušala je Barcelona iz kontranapada, ali Suarez se nije najbolje snašao s loptom i akcija je propala.

39' Pokušao je Suarez nadskočiti Lopesa, ali nije uspio već je napravio prekršaj u napadu.

39' Robert Lewandowski je skočio u šesnaestercu nakon kornera i pucao po golu, ali je golman to dobro obranio.

38' Barcelona pokušava preko Messija, ali njega uvijek čuva barem dvoje igrača domaćih tako da će vjerojatno morati pokušati s drugim opcijama.

37' James Rodriguez je ubacio iz kornera, ali je jedan od obrambenih igrača izbio loptu.

35' Oslobodio se Lyon pritiska i zaprijetio nekoliko puta, ali ništa što bi bilo dovoljno za promjenu rezultata.

33'Velika prilika za Liverpool! Mane je trebao samo gurnuti loptu u mrežu, ali propustio je to učiniti!

31' Andrew Robertson je pokušao centrirati, ali bio je to loš pokušaj koji nije pronašao nikoga.

30' Velika prilika za Lyon! Pique je u zadnji čas očistio loptu pred Dembeleom koji je jurio prema Ter Stegenu!

28' Depay pokušava probiti lijevu stranu Barcine obrane, ali zasad nema puno uspjeha u tome.

27' Žuti karton za Kimmicha zbog starta na Maneu koji mu radi sve više problema!

24' Velika prilika za Liverpool! Salah je promašio izglednu šansu!

24' Počela je Barca sve ozbiljnije prijetiti Lyonu, polako podižu tempo utakmice!

20' Sadio Mane opalio je po vratima Bayerna, ali nedovoljno precizno.

19' Velika prilika za Barcelonu! Dembele je pokušao, ali Lopes spašava Lyon. Bila je ovo najbolja prilika Barcelona danas!

18' Sada je pokušao Messi, ali nije to bilo dovoljno da ozbiljnije ugrozi vrata Lyona.

16' Velika prilika za Bayern! Precizan pas je primio Kingsley Coman odmah pucao po golu, ali odlazi to nekoliko centimatara pored vrata.

16' Rakitić je pokušao nakon odbijene lopte, ali nije to bilo dovoljno precizno!

16' Velika prilika za Liverpool! Pokušao je Mane koji je utrčao u kazneni prostor, ali udarac odlazi pored vrata!

14' Messi je povukao kontru i pokušao opaliti po vratima Lopesa, ali blokirao je to Denayer.

14' Velika prilika za Bayern! Alisson spašava Liverpool i brani udarac Lewandowskog!

12' Prilika za Barcelonu, ali Dembele puca preko gola!

12' Pokušali su igrači Liverpoola uigranom akcijom iz slobodnog udarca, ali sigurni su stoperi Bayerna.

9' Velika prilika za Lyon! Opalio je Terrier s dvadesetak metara, ali spasila se Barcelona!

9' Lyonov napadački trojac izlazi sve okomitije na Barcelonine stopere, nadaju se iznuditi kontranapad.

8' Zasad bez ozbiljnijih prilika na Anfieldu. Još uvijek traje početno testiranje snaga.

5' Velika prilika za Lyon! Pucao je Aouar s ruba kaznenog prostora, ali brani Ter Stegen!

5' Liverpool odgovara istom mjerom i izlazi pritisnnuti obranu Bavaraca. Potpuno otvorenu utakmicu zasad gledamo na Anfieldu.

3' Žuti karton za Aouara zbog prekršaja nad Messijem. Da ga nije srušio sada bi vjerojatno Barcelona imala vodstvo.

3' Bayern je izašao napadački, odmah su nametnuli visok pritisak i pokušavaju doći do ranog gola.

1'Velika prilika za Barcelonu! Već u 23. sekundi Dembele je pobjegao obrani Lyona i pucao, ali odlazi to pored vrata.

1' Počele su utakmice na Groupama stadionu i Anfieldu!