NOGOMETNI SVIJET DIVI SE HRVATSKOJ MAŠINI ZA GOLOVE: / 'Zabio je najbolji gol večeri! U naletu je!'

Svi pričaju o tome kako je Kramarić svladao vratara Šahtara

28.11.2018.
8:19

Svjetski mediji slave briljatnu partiju Andreja Kramarića protiv Šahtara. Hrvat je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone i ponovno zabio za svoju momčad, ovoga puta prekrasnim lobom koji će se sigurno reprizirati još neko vrijeme.

POGLEDAJTE MAGIČNI LOB ANDREJA KRAMARIĆA: /

Hrvatski napadač majstorski zabio za Hoffenheim u Ligi prvaka

Podsjetimo, Ukrajinski Šahtar je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 3-2 i otvorio si vrata prolaz, dok su Lyon i Manchester City odigrali 2-2. Šahtar je već nakon 15 minuta vodio 2-0, no njemački sastav je do poluvremena izjednačio. U drugom poluvremenu pao je samo jedan gol, u posljednjim trenucima susreta Taison je svojim drugim golom donio Ukrajincima pobjedu.

Samo trojica su bolji

Šahtar je poveo u 14. minuti golom Ismailyja, a već minuta kasnije bilo je 2-0, a pogodak je postigao Taison. Smanjio je Andrej Kramarić golom u 17. minuti. Dugu loptu Ishaka Belfodila je odlično primio, a potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora prebacio vratara. Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u Ligi prvaka uz jednu asistenciju. Više od njega zabili su tek Lionel Messi, Robert Lewandowski i Edin Džeko koji su na brojci od pet pogodaka.

Hoffenheim je izjednačio u 40. minuti golom Stevena Zubera. U 60. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Adam Szalai, a igrača više Šahtar je iskoristio u sudačkoj nadoknadi, a junak je postao Taison.

Jedna od najvećih statističkih nogometnih kuća na svom Twitteru objavila je podatak da je Kramarić u zadnjih šest utakmica zabio jednako toliko pogodaka, a na kraju objave dodali su "U naletu!", očito nisu mogli sakriti oduševljenje zbog igara koje Vatreni prikazuje u zadnjih nekoliko utakmica.

"Tri gola u tri minute na utakmici Šahtara i Hoffenheima uz senzacionalan lob Andreja Kramarića koji je okrenuo sulud period igre.", napisali su iz Optus Sporta na svom službenom twitter profilu.