JUNIORSKA LIGA PRVAKA: / U slučaju pobjede protiv lanjskog doprvaka Dinamu prijeti branitelj naslova

Poznata su prva dva polufinalista juniorske Lige prvaka

2.4.2019.
20:54
PIXSELL

Nogometaši Barcelone i Porta izborili su plasman na završni turnir Lige prvaka mladih, koji je na rasporedu od 26. do 29. travnja u Nyonu. Barcelona je pobijedila Lyon sa 3-2, dok je Porto bio bolji od Midtyllanda sa 3-0.

Španjolski velikan i branitelj naslova će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Chelsea i juniora zagrebačkog Dinama koji je na rasporedu u srijedu u Londonu.

Težak raspored

'Modri' će tako prvo igrati protiv lanjskog doprvaka, a u slučaju pobjede protiv 'Bluesa', očekuje ih europski prvak.

Lyon je poveo golom Ndicka Matame u 11. minuti, a Barca je u drugom dijelu okrenula rezultat golovima Monchua (57) i Fatija (61). Gosti su uspjeli izjednačiti u 89. minuti preko Griffithsa, a kada se već činilo kako će pitanje pobjednika biti razriješeno 'lutrijom jedanaesteraca', Barca je u sedmoj minuti nadoknade stigla do pobjede i to iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marques. Jedanaesterac je skrivio Solet nad Fatijem.

Porto se drugu godinu uzastopce plasirao na završni turnir. Lani su u četvrtfinalu izbacili Tottemham sa 2-0, a ovoga puta su bili bolji od danskog Midtyllanda sa 3-0. Golove su zabili Ndiaye (15), Afonso Sousa (77) i Goncalo Borges (89).

Porto će u polufinalu igrati protiv pobjednika susret između Hoffenheima i Real Madrida koji je na rasporedu u srijedu.

Rezultati:

Barcelona - Lyon 3-2 (Monchu 57, Fati 61, Marques 90+7-11m / matama 11, Griffiths 89)

Porto - Midtylland 3-0 (Ndiaye 15, Afonso Sousa 77, Goncalo Borges 89)