BUNDESLIGA OVO NIJE VIDJELA OD 1967.: / RB Leipzig do pobjede i jubileja kakav se dugo ne pamti

Utakmicom RB Leipzig – Augsburg otvoreno je 22. bundesligaško kolo

9.2.2018.
22:57

Pobjedom 2-0 koju su ostvarili protiv momčadi Augsburga nogometaši Red Bull Leipziga vratili su se na drugo mjesto poretka klubova u njemačkom prvenstvu. Zasluge za to pripadaju strijelcima, a zabili su Francuz Dayot Upamecano u 17. minuti te Naby Keita koji je za 2-0 pogodio u 70. minuti iz slobodnog udarca.

RB Leipzig je ovime stigao i do stotog bundesligaškog gola u 56 utakmici postavši prvi klub od 1967. (Borussia Mönchengladbach, 54) kojem je trebalo toliko malo susreta za takav napadački učinak.

RB Leipzig je sada drugi s 38 bodova, 15 manje od vodećeg Bayerna i tri više od trećeplasiranoga Bayera. Augsburg je ostao sedmi s 31 bodom.