Pogledajte ludu utakmicu junaka Bosne i Hercegovine!

Nogometaši sarajevskog Željezničara odigrali su herojsku utakmicu u Plzenu. Viktoria je u prvom ogledu 2.

16.7.2013.
20:18

Nevjerojatna je bila utakmica češke i bosanske momčadi budući da u prvih 45 minuta nije postignut niti jedan pogodak. No, u nastavku se rasplamsalo po cijelom travnjaku, pa je postignuto čak sedam golova!

Željezničar je vodio 1:0, pa je favorizirana momčad iz Plzena okrenula i povela s 3:1. Željo je potom smanjio na 3-2, pa primio gol za 4:2 i potom je konačnih 4:3 postavio Bučan u 85. minuti. Igrač utakmice je bio domaći igrač Daniel Kolar koji je postigao dva pogotka.

Iznenađenje je napravio kazahstanski Šahter Karagandy koji je pobijedio na bjeloruskom tlu Bate Borisov 1:0 pogotkom Kizninčenka u 48. minuti.

Gruzijski Dinamo Tbilisi je, pak, sa čak 6:1 na svom travnjaku slomio amatere s Farskih otoka - EB/Streymur.

Viktoria Plzen - Željezničar 4-3 (Čišovsky 63, Kolar 66, 76, Rajtoral 81 / Tomić 52, Selimović 78, Bučan 85)

Bate Borisov - Šahter Karagandy 0-1 (Kizninčenko 48)

Dinamo Tbilisi - EB/Streymur 6-1 (Ustaritz 40, Dvali 43, Grigašvili 72, Xisco Munoz 75, Vouho 77, 81 / Glishić 42-ag)