LEIPZIG SVE BLIŽE BAYERNU: / Bivši dinamovac asistirao za pobjedu protiv Herthe, prednost Bavaraca se topi

Nogometaši Leipziga su poveli u 28. minuti golom Marcela Sabitzera na asistenciju Daniela Olma

21.2.2021.
18:01
Prodimedia

Nogometaši RB Leipziga na gostovanju su pobijedili berlinsku Herthu sa 3-0 u susretu 22. kola Bundeslige, smanjivši zaostatak za vodećim Bayernom na dva boda minusa.

Leipzig je iskoristio subotnji poraz Bayerna u Frankfurtu i približio se Bavarcima na samo dva boda minusa. Momčad Juliana Nagelsmanna nije dozvolila iznenađenje i u Berlinu je uvjerljivo slavila sa 3-0.

Gosti su poveli u 28. minuti golom Marcela Sabitzera na asistenciju Daniela Olma. Na 2-0 je povisio Nordi Mukiele u 71. minuti, a priču je zaključio Villi Orban u 84. minuti.

Bayer i Augsburg izjednačili

U prvom nedjeljnom susretu Augsburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 5. minuti golom Floriana Niederlechner, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Edmond Tapsoba. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, sastaju se Hoffenheim - Werder.

Vodeći Bayern ima 49 bodova, RB Leipzig je drugi s dva boda manje, a zatim slijede Wolfsburg i Eintracht sa po 42 boda.