U sklopu 34. kola prve francuske nogometne lige Monaco je pred svojim navijačima s minimalnih 1-0 slavio protiv Nice, a prekrasan pogodak odluke postigao je Bugarin Dimitar Berbatov.

20.4.2014.
16:14

Igrala se peta minuta prvog poluvremena kada je bugarski nogometaš dobio nezgodnu loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, svega nekoliko metara od gol-aut linije. Berbatov ju je vrhom kopačke primio i u savršenom luku prebacio gostujućeg vratara Davida Ospinu. Zaista majstorski potez, u maniri onog starog Davora Šukera i loba protiv Danske na Europskom prvenstvu 1996. godine!

Hrvatski vratar Danijel Subašić branio je vrata domaće momčadi svih 90 minuta, te je ponovno u nekoliko navrata sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu praznom.

Monaco je pobjedom smanjio prednost za vodećim PSG-om na sedam bodova, ali uz to ima i utakmicu više. Podsjetimo, PSG je u subotu navečer 2-1 pobjedom protiv Lyona osvojio Liga kup, a za obranu naslova u Le Championnatu potrebno mu je još šest bodova.

Monaco – Nice 1-0 (Berbatov 5)

Redoslijed: 1. PSG 79 (33 utakmice), 2. Monaco 72 (+1), 3. Lille 63, 4. Saint-Etienne 57 (+1), 5. Lyon 54, 6. Marseille 51, 7. Bordeaux 45, 8. Reims 45, 9. Toulouse 44, 10. Lorient 41...