LAZIO TORPEDIRAO ROMU U JEDNOM OD NAJVEĆIH TALIJANSKIH DERBIJA: / Luda utakmica u Empoliju

Lazio bolji od Rome 3-0

2.3.2019.
22:28

U jednom od najvećih talijanskih derbija Lazio je na Olimpicu pobijedio Romu sa 3-0 vrativši se u igru za plasman u Ligu prvaka.

PERIŠIĆ PRLJAVIM POTEZOM RAZBJESNIO ITALIJU: /

Pogledajte kako si je Vatreni osigurao mjesto na stupu srama

Pobjedu 'nebesko-plavima' donijeli su Felipe Caicedo (12), Ciro Immobile (73-11m) i Danilo Cataldi (89). U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Aleksandar Kolarov.

Lazio's supporters cheer during the Italian Serie A football match Lazio vs Roma on March 2 , 2019 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Tiziana FABI / AFP)

AS Roma supporters cheer for their team before the Italian Serie A football match between SS Lazio and AS Roma on March 2, 2019, at the Olympic Stadium in Rome. (Photo by Tiziana FABI / AFP)

Milan Badelj nije nastupio za Lazio, a utakmicu je s klupe pratio i Ante Ćorić na suprotnoj strani.

Milan bolji od Sassuoloa

Milan je na San Siru pobijedio Sassuolo sa 1-0, a pobjednika je odlučio autogol Pola Lirola u 35. minuti. Gosti su od 64. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen vratar Andrea Consigli. Vratar Sassuola je izvan kaznenog prostora povukao za dres Krzysztofa Piateka zaradivši crveni karton. Ivan Strinić nije nastupio za Milan koji se ovom pobjedom probio na treće mjesto preskočivši gradskog suparnika Inter.

AC Milan's Polish forward Krzysztof Piatek fights for the ball with Sassuolo's Turkish defender Merih Demiral during the Italian Serie A football match between AC Milan and Sassuolo on March 2, 2019 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by MARCO BERTORELLO / AFP)

AC Milan supporters wave flags during the Italian Serie A football match between AC Milan and Sassuolo on March 2, 2019 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by MARCO BERTORELLO / AFP)

Sjajna utakmica Empolija i Parme sa 6 golova

Empoli i Parma su odigrali sjajnu utakmicu koja je završila 3-3. Gosti su tri puta vodili, no Empoli se uporno vraćao i u sudačkoj nadoknadi izvukao remi.

Parma je povela u 13. minuti golom Gervinha, a pet minuta kasnije izjednačio je Christian Dell'Orco. U posljednjim trenucima prvog dijela Luca Rigoni je doveo Parmu u novu prednost, a Francesco Caputo je iz kaznenog udarca u 59. minuti sve vratio na početak. Parma je treći put stigla u vodstvo u 82. minuti golom Brune Alvesa, a kada se već činilo kako će gosti osvojiti sva tri boda, Bruno Alves je zabio još jedan pogodak, ali ovoga puta u vlastitu mrežu. Marko Pajač nije nastupio za Empoli.

Na ljestvici vodi Juventus sa 69 bodova ispred Napolija koji ima 56 bodova, a upravo će se ova dva kluba u nedjelju sastati u Napulju. Milan je treći sa 48 bodova, a zatim slijede Inter (47), Roma (44) i Lazio (41).

REZULTATI: Lazio - Roma 3-0 (Caicedo 12, Immobile 73-11m, Cataldi 89) Milan - Sassuolo 1-0 (Pol Lirola 35) Empoli - Parma 3-3 (Dell'Orco 18, Caputo 59-11m, Bruno Alves 90+1-ag / Gervinho 13, Rigoni 45+1, Bruno Alves 82)

U nedjelju: Torino - Chievo Udinese - Bologna Genoa - Frosinone SPAL - Sampdoria Atalanta - Fiorentina Napoli - Juventus