KRENULE KAZNE ZA OBMANU SUDACA: / Ovo je prvi premierligaški igrač kažnjen pregledavanjem snimke

Evertonov napadač Oumar Niasse prvi je premierligaški igrač kojeg je Engleski nogometni savez kaznio zbog 'uspješne obmane sudaca', jednostavnije rečeno zbog simuliranja.

21.11.2017.
14:54
Screenshot

Senegalski 27-godišnji reprezentativac izborio je kontroverzan jedanaesterac nakon minimalnog kontakta sa Scottom Dannom u subotnjem ogledu protiv Crystal Palacea koji je završio 2-2. Precizan je s bijele točke bio Leighton Baines.

Niasse je sam zabio za konačnih 2-2 u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena utakmice na Selhurst Parku.

ENGLEZI KRENULI U BORBU PROTIV VARALICA: /

Je li on prvi igrač koji će biti suspendiran zbog glume?

Prema pravilima uvedenima u svibnju, igrače je moguće za simulaciju kazniti i nakon utakmica. Napadač četvrtoligaša Carlisle Uniteda Shaun Miller prvi je koji je to naučio na vlastitoj koži dobivši suspenziju u trajanju od dvije utakmice.

O tome je li igrač simulirao odlučuje će tročlana komisija u kojoj su po jedan bivši igrač, bivši trener i bivši sudac. Svaki od njih snimku gleda zasebno iz svih snimljenih kuteva i potom donosi svoj sud je li igrač pokušao obmanuti suce ili ne.