KOVAČ PRIZNAO ONO ŠTO JE ČITAVA ZEMLJA VIDJELA: / Njemačka upravo bruji o ovome; 'Nije ga morao svirati'

'Bilo je tu malo dodira po leđima, morali ste to vidjeti. Ali, naravno da to nije penal koji morate svirati'

25.4.2019.
8:23

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač jučer je sa svojim Bayernom izborio finale njemačkog Kupa svladavši u Bremenu Werder s 3-2. Treće je to uzastopno finale njemačkog kupa.

Momčad Nike Kovača vodila je golovima Lewandowskog (33) i Muellera (63), sve do 74. minute kada domaćini u samo minutu golovima Osaka i Rashice stižu do izjednačenja. Ipak, u 80. minuti Lewandowski iz penala donosi novu prednost Bavarcima i konačnu pobjedu...

BAYERN U FINALU KUPA: /

Bavarci savršeno otvorili utakmicu pa primili dva gola u dvije minute, Lewandowski spasio Kovača

Sporni trenutak dogodio se u 79. minuti dvoboja. Kingsley Coman pobjegao je Gebreu Selassieju, desnom beku Werdera. Pao je u šesnaestercu i sudac Daniel Siebert uz pomoć VAR tehnologije svirao je penal za Bayern kojeg u pobjedu pretvara Robert Lewandowski svojim drugim golom na susretu. Domaćin je poludio.

"Taj penal je smiješan. Zašto uopće imamo VAR? Bio je to prelagan kontakt. Oh, bože... Ne želim reći ništa više, ono što mi je sudac kazao na terenu bilo mi je dovoljno", čudio se Werderov napadač Max Kruse govoreći za ARD. Niti za Niku Kovača Comanov pad nije bio posebno uvjerljiv.

"Bilo je tu malo dodira po leđima, morali ste to vidjeti. Ali, naravno da to nije penal koji morate svirati. Ipak, po mom mišljenju, zaslužili smo finale zato što smo imali bolje šanse od Werdera iz Bremena. Bila je to velika borba, očekivano, i na kraju nam je trebalo i malo sreće", prenosi Goal izjavu bivšeg hrvatskog izbornika.