Kontroverzna utakmica u kojoj je Hrvat ispao junak

U trećem kolu škotskog prvenstva, Nikica Jelavić opet je bio strijelac za svoj Glasgow Rangers koji je na gostovanju pobijedio Inverness s 2:0 u poprilično kontroverznoj utakmici.

13.8.2011.
18:25

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić nastavio je s dobrim igrama u Škotskoj. Nakon što je zbog ozlijede propustio nastup u prijateljskoj utakmici Vatrenih u Dublinu, na 'Ibroxu' se vratio na najbolji mogući način.

Već na samom startu susreta, Jelavić je zabio protivničkom vrataru, ubacio je Ortiz s lijeve strane u peterac, a na loptu je natrčao Hrvat i obavio posao bez problema.

No, sudac je poništio pogodak zbog zaleđa, jer je Edu navodno dodirnuo loptu dok je ona bila na putu ka hrvatskom reprezentativcu. U najmanju ruku kontroverzna odluka.

U 60. minuti glavni djelitelj pravde 'odužio' se gostima jednim sumnjivim jedanaestercem kada je srušen Steven Naismith u kaznenom prostoru domaćih. Nikica je preuzeo odgovornost i pogodio za vodstvo.

Samo sedam minuta poslije, još jedan kazneni udarac za goste. Sudac je ponovo nakon jedne čudne situaciju našem reprezentativcu dao priliku za pogodak. No, njegov udarac skinuo je domaći vratar, a na odbijanac natrčao Edu i pospremio ju u mrežu.

Druga je to pobjeda Rangersa koji su ovom pobjedom preskočilo do sada vodeći Celtic.