Nema milosti: Liverpool 'napucao' svoju legendu

Kenny Dalglish više nije menadžer Liverpoola. Škotski je stručnjak dobio otkaz nakon loših ovosezonskih rezultata u Premierligi.

16.5.2012.
19:09

Dalglish je u ponedjeljak u Bostonu održao sastanak s klupskim vlasnicima Johnom Henryjem i Tomom Wernerom, a razgovor očito nije prošao dobro za škotskog stručnjaka. Legendarni nogometaš i trener "redsa" vratio se na Anfield u siječnju prošle godine, zamijenivši na klupi današnjeg engleskog izbornika Roya Hodgsona.

Iako je odmah dobio na raspolaganje 100 milijuna funti za pojačanja s ciljem osiguravanja plasmana u Ligu prvaka tijekom ove sezone, rezultati mu nisu išli na ruku.

Istina je da je osvojio Carling Cup, prvi Liverpoolov trofej nakon 2006. godine, ali u Premiershipu je klub završio na razočaravajućem osmom mjestu, što je u konačnici Dalglisha stajalo posla. U svom prvom mandatu na klupi Redsa 61-godišnji Škot je osvojio tri engleska prvenstva. Kao igrač je s Liverpoolom triput bio europski prvak.