KATASTROFA NIKE KOVAČA: / Bivši hrvatski izbornik proživio pravu noćnu moru; Ne piše mu se dobro nakon ovog

Težak poraz za Niku Kovača

25.10.2020.
23:11

Lyon je u derbiju 8. kola Le Championnata u nedjelju navečer pobijedio Monaco 4:1 i Niki Kovaču nanio već treći poraz u prvenstvu. Domaćini su sve riješili u prvom poluvremenu u kojem su zabili sva četiri gola i potpuno pregazili Monaco koji u ovom dvoboju nije znao što ga je snašlo. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo u ovom dvoboju.

AKO NASTAVI OVAKO, LOŠE MU SE PIŠE: /

Kovač doživio novi kiks i produžio već ionako lošu seriju rezultata

Toko Ekambi prvo ime utakmice

Lyon je poveo u 12. minuti kad je HoussemAouar krasno proigrao Depaya, a ovaj sam ispred golmana rutinski zabija za 1:0. Monaco je grozno igrao u obrani i curilo je na sve strane. Toko Ekambi to je iskoristio i u 34. postigao gol za 2:0.

Monaco se potpuno raspao nakon drugoga gola, pa je u 41. minuti stijelac Toko Ekambi srušen u kaznenom prostoru, a Aouar je nakon toga rutinski realizirao penal za 3:0. Potop gostiju u prvom dijelu završio je Ekambi minutu prije odmora iskoristivši pomutnju u domaćoj obrani, koja je bila kriminalna...

Niko Kovač je na poluvremenu morao napraviti čak tri izmjene, a tračak nade i vjere u, nežemo reći preokret ali u neku bolju sliku na kraju dvoboja, dao mu je Aguilar koji je u 47. minuti izborio kazneni udarac koji je kapetan Ben Yedder zabio za 4:1...

Lyonu druga pobjeda u nizu i peti susret bez poraza

Lyonu je ovo druga pobjeda u nizu i peti susret bez poraza, dok je Monaco ovim porazom produži lošu seriju rezultata, u zadnjih pet kola momčad iz Kneževin ostvarila je samo jednu pobjedu. Nije to dobra vijest za Niku koji, ako tako nastavi, bi mogao dobiti otkaz.

Lille je na gostovanju kod Nice odigrao 1:1 propustivši priliku vratiti se na vrh ljestvice.

Nica je povela u 50. minuti golom KasperaDolberga, a osam minuta kasnije izjednačio je turski veteran BurakYilmaz. Hrvatski reprezentativac DomagojBradarić odigrao je cijeli susret za goste koji sada imaju 18 bodova kao i vodeći PSG, ali slabiju razliku pogodaka.

Na ljestvici vodi PSG (18) ispred Lillea (18), Rennesa (15) i Marseillea (15). Lyon je šesti (13), a Monaco na 12. mjestu (11).

REZULTATI: Nica - Lille 1-1 (Dolberg 50 / Yilmaz 58) Lyon - Monaco 4-1 (Depay 12, Ekambi 34, 44, Aouar 41-11m / Ben Yedder 48-11m) Bordeaux - Nimes 2-0 (Briand 80-11m, Oudin 82) Montpellier - Reims 0-4 (Dia 9-11, 13, 56-11m, Mbuku 31) Brest - Strasbourg 0-3 (Diallo 27, Lala 40-11m, Ajorque 68) Metz - Saint-Etienne 1-0 (Boulaya 5)

Subota: Lorient - Marseille 0-1 (Balerdi 54) Paris SG - Dijon 4-0 (Kean 3, 23, Mbappe 82, 88)

Petak: Rennes - Angers 1-2 (Hunou 18 / Boufal 27, Fulgini 57)

Odgođeno: Lens - Nantes