KATAR ŠOKIRAO RUSIJU, NACIJA OGORČENA IGROM DOMAĆINA SP-A: / 'Ovo je bila sramotna predstava'

Domaćin Svjetskog prvenstva 2022. Katar šokirao je Rusiju s 2:1 u prijateljskom susretu.

10.11.2016.
21:07
Screenshot: Daily motion

Reprezentacija izbornika Jorgea Fossatija slavila je u utakmici u kojoj su izvedena čak četiri penala, po dva za obje ekipe. Rusi su poveli s 0:1 golom Aleksandr Samedov u 5. iz penala. Katar je mogao izjednačiti u 29. ali Ibrahim Abdulmajed nije iskoristio penal te je poslao loptu pored gola. No, zato je iz jedanaesterca zabio Boualem Khoukhi u 35. minuti.

Totalni preokret stigao je u 72. golom Karima Boudiafa nakon ubačaja iz kuta, a Rusija je propustila stići do 2-2, jer udarac Aleksandra Kokorina u 87. minuti obranio vratar Saad al Sheeb. Ruski navijači zgroženi su lošom predstavom svojih nogometaša.

"Rusija je pala korak dolje izgubivši od Katara 2-1. Sramotna predstava 'nove" Rusije", komentar je ogorčenog navijača na Twitteru.

Rusija je u lošoj formi, trenutno su na pet poraza u posljednih šest susreta. Posljednja pobjeda došla je protiv Sirije rezultatom 1-0.