BOLESNE UVREDE ZVIJEZDE ATLETICA: / Ovo je prestrašno i za svaku osudu, nije mu ovo trebalo

Costa izvrijeđao suca, ovaj mu nije ostao dužan

7.4.2019.
10:07

Ključni trenutak sinoćnjeg derbija na Camp Nou između Barcelone i Atletico Madrida dogodio se u 28. minuti. Rojiblancosi tada su ostali s igračem manje nakon što je zbog prigovora isključen Diego Costa. Na jednu su loptu, naime, uklizali Arthur i Costa koji je smatrao da je bio zaustavljen prekršajem, no sudac Jesus Gil Manzano samo je odmahnuo rukom.

Temperamentni Costa pojurio je prema sucu, unio mu se u lice i izvrijeđao ga. Sudac mu je ekspresno izvadio crveni karton i potjerao ga u svlačionicu. Costa se i dalje unosio sucu u lice i tek kad ga je Piquet zagrlio, otišao je van...

“S*rem se na tvoju j*benu majku”, pročitali su Španjolci s usana Atleticovog napadača trenutak njegovog vrijeđanja, javlja madridska Marca.

BARCELONA - ATLETICO 2-0: /

Suarez i Messi u dvije minute za vjerojatno obranu naslova; Argentinac napravio nešto nevjerojatno

“Ti, k*rvin sine, e sad ideš van”, navodno mu je odbrusio sudac i dao mu crveni.

Barcelona's Spanish defender Gerard Pique (L) talks to Atletico Madrid's Spanish forward Diego Costa (L) after being handed a red card during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)

Prema kamerama koje su uhvatile dijalog koji je kumovao isključenju, rasprava između Coste i suca bila je žestoka, frcale su uvrede od strane nogometaša.

U izvještaju suca stoji kako je pokušao smiriti Costu, ali mu se on i dalje unosio u lice, a nakon što mu je zaprijetio isključenjem, odnosno pokazao mu crveni, pravdao mu se kako uvreda nije bila upućena njemu, nego nekom drugom...

No, to nije sve. Sudac Gil Manzano naveo je kako ga je Costa primio s dvije ruke prije pokazivanja crvenog kartona, a prilikom izlaska s travnjaka počastio ga riječima: "Kujin sine".

Pique ga je pratio s terena, prije toga ga je primio za lice i rekao mu:

"Sad ćeš zbog ovog biti kažnjen sa 4 utakmice suspenzije".

U derbiju 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Atletico Madrid sa 2-0, a oba gola Katalonci su zabili u posljednjih pet minuta utakmice.