KAKVA UTAKMICA: / Šahtar uspio preokrenuti susret i slaviti, Srna se upisao u strijelce

Šahtar je u gradskom derbiju a 3:2 porazio Olimpik Doneck, a jedan pogodak na susretu djelo je kapetana Vatrenih Darija Srne.

26.9.2015.
15:36

Već u 17. minuti Olimpik Donecku je isključen branič Ordets nakon skrivljenog penala, a Kadimyanov udarac s bijele točke obranio je golman, da bi odmah zatim isti igrač iz popravnog zabio za vodstvo Olimpika.

Šahtar je uzeo stvar u svoje ruke i u 38. minuti dosuđen je još jedan jedanaesterac iz kojeg je Teixeira je Šahtaru donio izjednačenje.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Olimpik. Za goste je ovog puta zabio Lysenko.

Teixeira junak dvoboja

U 79. minuti domaćima je isključen Conde nakon prekršaja u kaznenom prostoru, a kapetan Šahtara i Hrvatske zabio je s 11 metara za 2:2. Junak dvoboja bio je Teixeira koji je donio potpuni preokret zabivši za 3:2 Šahtara.

Vodeći Šahtar sada ima 22 boda, kao i Dinamo iz Kijeva koji ima utakmicu manje, dok je Olimpik 12. s četiri boda.