KAKO MU JE TO USPJELO? / Očajna reakcija golmana izbacila Ruse iz Lige prvaka

U prvom susretu 5. kola B skupine nogometne Lige prvaka Wolfsburg je u Moskvi pobijedio CSKA 2-0 i sasvim se približio plasmanu u osminu finala.

25.11.2015.
20:12
AFP, RONNY HARTMANN

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Andre Schürrle (67, 88). CSKA je u 65. minuti, kod rezultata 0:0, imao sjajnu priliku, no Zoran Tošić je uzdrmao okvir gola. Kazna je stigla pet minuta kasnije kada je Schürrle iz teške pozicije svladao Igora Akinfejeva. Vratar ruskog sastava očajno je reagirao i najzaslužniji je za vodstvo gostiju.

Wolfsburg je pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici s devet bodova, Manchester United je drugi sa sedam bodova, a PSV na trećem mjestu ima šest bodova. CSKA je posljednji sa četiri boda i više nema šanse za plasman u drugi krug.