JUVENTUSU SE OVO NIJE DOGODILO VEĆ 38 UTAKMICA: / Mandžukić i Pjaca zaustavljeni u Udinama

Zaustavljen je pobjednički niz Juventusa koji je trajao od sredine siječnja, odnosno bio dug deset utakmica. Sastav branitelja naslova talijanskih prvaka gostovao je kod Udinesea u 27.

5.3.2017.
17:34

Prva je ovo podjela bodova Juventusa nakon 38 uzastopnih utakmica u talijanskom prvenstvu, odnosno od susreta protiv Bologne iz veljače prošle godine, a izborili su ga aktualni prvaci pogotkom Leonarda Bonuccija iz 60. minute. Svojim je drugim gostujućim pogotkom u Seriji A Bonucci izjednačio rezultat nakon što je domaćina u vodstvo doveo Zapata u 37. minuti.

Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret za Juventus u čijim je redovima od 72. aktivan bio i Marko Pjaca. Za Udinese je Stipe Perica igrao do 85., a Andrija Balić ostao na klupi za pričuvne igrače.

Ivan Perišić je bio je dvostruki strijelac za Inter koji je u nedjelju u gostima dobio Cagliari sa 5-1. Perišić je zabio u 34. i 47. minuti, te sada na svom kontu ima 9 golova i 3 asistencije. Za Inter su još zabili Ever Banega, Mauro Icardi (s bijele točke) i Roberto Gagliardini. Marcelo Brozović zbog ozljede nije bio u sastavu Intera.

KAKVO PRIMANJE LOPTE, KAKAV GOL! /

Perišić majstorski probio Cagliari, potom zabio i drugi pogodak

Fiorentina je, pak, kod Atalante odigrala 0-0, a Nikola Kalinić i Milan Badelj pružili su solidne partije za "viole". Kalinić je najbolju priliku imao u 11. minuti, ali je njegov pokušaj glavom bio za malo neprecizan. Badelj je dva puta odlično uposlio susigrače, ali u 30. minuti Gonzalo Rodríguez loše puca glavom, a u 51. neprecizan je bio Matías Vecino.

Palermo, za kojeg brani Josip Posavec, vodio je protiv Torina 1-0 sve do 74. minute, a onda je Andrea Belotti u razmaku od sedam minuta zabio tri gola (74., 76., 81.) za pobjedu Torina 3-1. Belotti je sada vodeći strijelac talijanskog prvenstva sa 22 gola.