JUVENTUS - MILAN 2-1: / Stara dama nakon preokreta uzela bodove i došla na korak do obrane naslova

Derbi dva najtrofejnija talijanska nogometna kluba

6.4.2019.
20:02

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pobijedio Milan sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih pola sata utakmice.

BAYERN - BORUSSIA 5-0: /

Ovakav debakl već dugo nije viđen; Kovačeve trupe torpedirale najvećeg rivala, Niko u transu

Bila je to osma uzastopna pobjeda Juventusa u međusobnim dvobojima. Gosti su poveli u 39. minuti golom Krzysztof Piateka na asistenciju Tiemouea Bakayoka. Bio je to već 21. gol poljskog napadača ove sezone čime se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s napadačem Sampdorije Fabiom Quagliarellom.

Mario Mandžukić umalo zabio škaricama

Juventus je bio korak do izjednačenja u 46. minuti kada je Mario Mandžukić fantastično pucao 'škaricama', no Pepe Reina je sjajno reagirao. Juve je ipak izjednačio u 60. minuti iz kaznenog udarac kojeg je izborio i realizirao Paulo Dybala. Do potpunog preokreta došlo je u 84. minuti kada je Moise Kean zabio za 3-1.

U ranije odigranom susretu Parma - Torino su odigrali bez golova.

Juve sad ima 84 boda

Večeras je još na rasporedu susret između Sampdorije i Rome.

Juve je ovom pobjedom stigao na korak do obrane naslova prvaka. Torinska 'Stara dama' vodi sa 84 boda, Napoli na drugom mjestu ima 63 boda i utakmicu manje, dok je treći Inter sa 56 bodova. Milan je četvrti sa 52 boda, no Atalanta ima bod manje i utakmicu manje pa bi 'Rossoneri' mogli ostati bez pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

REZULTATI:

Parma - Torino 0-0 Juventus - Milan 2-1 (Dybala 60-11m, Kean 84 / Piatek 39) Sampdoria - Roma

U nedjelju: Fiorentina - Frosinone Udinese - Empoli Cagliari - SPAL Inter - Atalanta Lazio - Sassuolo Napoli - Genoa

U ponedjeljak: Bologna - Chievo