JEDVAJ UŠAO U POBJEDI APOTEKARA: / Bayer Leverkusen preokrenuo protiv RB Leipziga za visoko slavlje

Hrvatski stoper Tin Jedvaj ušao je u drugom poluvremenu

9.4.2018.
22:44

U posljednjem susretu 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju deklasirao RB Leipzig 4-1 skočivši na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Marcela Sabitzera, a u posljednjim trenucima prvog dijela gosti su izjednačili nakon brze kontre koju je golom okrunio Kai Havertz.

U nastavku susreta 'apotekari' su odigrali sjajno i u prvih 25 minuta zabili su tri gola i tako riješili pitanje pobjednika. Strijelci su bili Julian Brandt (51), Panagiotis Retsos (56) i Kevin Volland (69).

Za Bayer je od 68. minute zaigrao hrvatski nogometaš Tin Jedvaj.

Bayer Leverkusen je ovom pobjedom skočio sa šestog na četvrto mjesto sa 48 bodova. Na vrhu je Bayern koji je osigurao novi naslov sa 72 boda, Schalke na drugom mjestu ima 52 boda, a treća je Borussija Dortmund sa 51 bodom. Peti je Eintracht sa 46 bodova koliko ima i RB Leipzig na šestoj poziciji.