JEDNA OD NAJBOLJIH UTAKMICA U KARIJERI NOVE ZVIJEZDE VATRENIH: / Izašao je na travnjak i napravio - šou!

Josip Brekalo strijelac i asistent u pobjedi Wolfsburga

25.8.2019.
20:39

Hrvatski reprezentativac, nova zvijezda VatrenihJosip Brekalo bio je strijelac i asistent u pobjedi Wolfsburga, iako je ušao u igru tek u 77. minuti susreta protiv Herthe.

Brekalo se u 82. minuti probio po lijevom boku, driblingom se riješio čuvara i zatim sa vrha kaznenog prostora precizno pogodio donji desni kut za 2-0. A u sudačkoj nadoknadi (90+1) asistirao je Jérômeu Roussillonu za konačnih 3-0 u gostima kod berlinske Herthe, koju vodi hrvatski trener Ante Čović. Vodeći pogodak za Wolfsburg postigao je Wout Weghorst u 9. minuti iz penala.

NEMA REBIĆA, NEMA NI POBJEDA: /

Eintracht iz Frankfurta izgubio na gostovanju kod Leipziga; Vatreni na udaru svog trenera

Eintracht iz Frankfurta u nedjelju je bez hrvatskog napadača Ante Rebića u 2. kolu Bundeslige izgubio na gostovanju kod Leipziga sa 1-2. Za Leipzig strijelci su bili Timo Werner (10) i Yussuf Poulsen (80), a utješni pogodak za goste zabio je Gonçalo Paciência (89). Prije tri dana trener Eintrachta kritizirao je Rebića zbog nezalaganja na utakmici kvalifikacija za Europsku ligu protiv Strasbourga u kojoj su poraženi sa 0-1. A u nedjelju u 2. kolu Bundeslige izostavio ga je iz momčadi, za Rebića nije bilo mjesta ni na klupi za pričuve.

REZULTATI: Leipzig 2 Werner (10), Poulsen (80) Eintracht F. 1 Paciencia (89) Hertha Berlin 0 Wolfsburg 3 Weghorst (9-pen), Brekalo (82), Roussillon (90+1)