JE LI DALIĆ PRONAŠAO UBOJITO TAJNO ORUŽJE ZA EURO? / Potencijalni Vatreni odigrao utakmicu za pamćenje

Mallorca se probila na 17. mjesto i pobjegla iz zone ispadanja

19.1.2020.
14:29

Nogometaši Mallorce s uvjerljivih su 4:1 (3:0) pobijedili Valenciju u prvoj utakmici nedjeljnog programa 20. kola španjolskog prvenstva, a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac i asistent pred domaćim navijačima. Mallorcu je u vodstvo doveo Raillo u 7. minuti. Za 2:0 je u 22. minuti Ante Budimir skrenuo loptu koju je prema golu uputio Rodriguez, da bi hrvatski napadač u 41. minuti sjajno iskoristio dodavanje Seville i sa 15-ak metara pogodio mrežu gostujuće momčadi za 3:0.

Prema Sofa Scoreu, Budimir je za svoju predstavu dobio visoku ocjenu 8.7.

Budimir je u dresu Mallorce u 19 utakmica u kojima je nastupio u prvenstvu i Kupu ukupno zabio 8 golova. Svojim igrama itekako je istaknuo kandidaturu za reprezentaciju. Ako tako nastavi zabijati, Dalić će mu morati dati priliku.

MOGAO JE IZBITI DOSTA GADAN SKANDAL NA UTAKMICI REALA: /

'Zamalo sam povukao igrače s terena. Osjećam se bijesno'

Povratna lopta

Što se tiče ostalih događanja u utakmici, vrijedi spomenuti kako je u 79. minuti Budimir poslao povratnu loptu za Juniora koji je sa 20-ak metara pogodio donji desni kut vrata Valencije. Torres je u 82. minuti uspio samo ublažiti poraz gostiju, koji su od 51. minute igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Danija Pareja.

Peta ligaška pobjeda

Mallorca se petom prvenstvenom pobjedom sa 18 bodova probila na 17. mjesto i pobjegla iz zone ispadanja, dok je Valencia sa 31 bodom ostala na sedmom mjestu. Vodeći Real ima 43 boda, tri više i utakmicu više od drugoplasirane Barcelone, koja od 21 sat ugošćuje Granadu.

Španjolska - 20. kolo Mallorca - Valencia 4-1 (Raillo 7, Budimir 22, 41, Junior 79 / Torres 82)

Betis - Real S. (14.00) Villarreal - Espanyol (16.00) Athletic B. - Celta V. (18.30) Barcelona - Granada (21.00)

Odigrano prije: Levante - Alaves 0-1 Real M. - Sevilla 2-1 Osasuna - Valladolid 0-0 Eibar - Atletico M. 2-0 Leganes - Getafe 0-3