Beşiktaş Slavena Bilića napravio je važan korak ka plasmanu u 4. pretkolo nogometne Lige prvaka savladavši u 1. utakmici 3. pretkola u Rotterdamu Feyenoord s 2:1.

30.7.2014.
23:01

Mustafa Pektemek i Kerim Frei Kyunlu zabili su golove za sastav pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika, dok je u završnici, točnije u petoj minuti sudačke nadoknade, pogodak za Feyenoord iz jedanaesterca zabio Mitchell te Vrede.

Panathinaikos Mladena Petrića, Gordona Schildenfelda i Danijela Pranjića odigrao je 0:0 na gostovanju kod Standarda u Liegeu. Schildenfeld je odigrao svih 90 minuta, dok je u 64. minuti Pranjić zamijenio upravo Petrića.

Dnjipro Nikole Kalinića odigrao je 0:0 u Kijevu protiv Københavna, a hrvatski je napadač za "domaći" sastav odigrao čitav susret. Legia iz Varšave Ivice Vrdoljaka savladala je na domaćem terenu Celtic s uvjerljivih 4:1 uz dva pogotka Miroslava Radovića usprkos činjenici da su promašili dva jedanaesterca. Pucao ih je upravo Vrdoljak u 59. i 87. minuti.

Prvi je udarac s bijele točke poslao kraj vratiju, dok je njegov drugi udarac zaustavio Celticov vratar Fraser Forster. Valja spomenuti da je Celtic od 44. minute igrao s igračem manje nakon isključenja braniča Efea Ambrosea.

Aktobe - Steaua 2-2 (Korobkin 58, Arzumanjan 88 / Keseru 44, Prepelita 79) Karabah - Salzburg 2-1 (Dias 2, Reynaldo 86 / Soriano 77) AEL Limassol - Zenit 1-0 (Gikiewicz 64) Dnjipro - København 0-0 HJK - APOEL 2-2 (Savage 11, 45-11m / De Vicenti 71, Sheridan 74) Grasshoppers - Lille 0-2 (Corchia 29, Mendes 49) Feyenoord - Beşiktaş 1-2 (Te Vrede 90+5-11m / Pektemek 13, Koyunlu 71) Ludogorec - Partizan 0-0 Standard - Panathinaikos 0-0 Maribor - Maccabi Tel Aviv 1-0 (Bohar 90+5) Legia Varšava - Celtic 4-1 (Radović 10, 36, Zyro 84, Kosecki 90+1 / McGregor 8)