HRVATSKI ŠOU U FIRENCI: / Pogledajte Badeljevu asistenciju i dva maestralna pogotka Kalinića!

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić bio je dvostruki strijelac za Fiorentinu koja u utakmici 16. kola Serije A pobijedila Sassuolo s 2-1.

12.12.2016.
19:47

Kalinić je na stadionu Artemio Franchi doveo Fiorentinu u vodstvo već u desetoj minuti. Na ubacivanje drugog hrvatskog reprezentativca Milana Badelja 28-godišnji napadač je reagirao sjajno i prije nego što je lopta pala na tlo smjestio je iza leđa Andree Consiglija.

U 40. minuti je postigao i drugi pogodak za toskanski klub, ovaj put na asistenciju Federica Chiese. Potonji je ubacio s desne strane, a Kalinić je briljantno, petom iz okreta i drugi put ugurao loptu u mrežu.

Kalinić sada na kontu ima osam golova ove sezone u talijanskom prvenstvu i ukupno dvanaest, računajući sva natjecanja. Zanimljivo, ovo su mu prvi domaći golovi ove sezone u Seriji A.

Sassuolo je smanjio u 76. minuti pogotkom Francesca Acerbija, ali snage za preokret nije imao. Kalinić i Badelj su odigrali cijelu utakmicu za Fiorentinu, a Hrvoje Milić je ušao u igru u 90. minuti.