HRVATSKI KAPETAN NAJZASLUŽNIJI ZA POBJEDU REALA: / Modrić sjajnim ubacivanjem pronašao Benzemu

Luka Modrić je ušao u igru u 62. minuti i jedan je od najzaslužnijih za preokret

13.3.2021.
21:49

Nogometaši Reala pobijedili su u 27. kolu Primere na svom stadionu Elche s 2-1 i prestigli Barcelonu na drugom mjestu. Real je teškom mukom dobio Elche golom Karima Benzeme u 91. minuti.

Elche je čak i vodio pogotkom Calva u 61. minuti i taj rezultat je stajao sve do 74. minute kada je Benzema izjednačio na dodavanje Modrića, da bi Francuz u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Rodryga postigao i pobjednički gol.

Modrić odradio sjajan posao

Luka Modrić je ušao u igru u 62. minuti i jedan je od najzaslužnijih za preokret. Kapetan hrvatske reprezentacije dočekao je loptu nakon izvođenja kornera na lijevoj strani terena, s njom u nogama napravio nekoliko koraka prateći crtu šesnaesterca suparničkog tima, a onda se odlučio na ubacivanje kojim je sjajno pronašao Benzemu.

Vodi Atletico s 62 boda i utakmicom manje od Reala, koji ima 57, dok je Barcelona treća s 56 bodova. Elche je 17. sa samo dva boda više od zone ispadanja. U ranije odigranome dvoboju Alaves i Cadiz su odigrali 1-1. Domaći su poveli preko Joselua (36pen), a gosti izjednačili također golom iz penala Álexa (84).

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.