RIJEKA – HAJDUK 0-0: / Derbi na Rujevici završio bez pogodaka, Posavec još jednom oduševio za Splićane

Rijeka i Hajduk podijelili su bodove u jadranskom derbiju

16.2.2019.
14:02
PIXSELL

U derbiju 21. kola Prve HNL Rijeka i Hajduk su na stadionu Rujevica igrali 0-0. Bio je to susret s vrlo malo prilika u kojemu su u prvom poluvremenu bolji bili gosti iz Splita, dok je u nastavku domaćin imao više od igre.

Ipak, niti jedan sastav nije uspio materijalizirati razdoblja svoje dobre igre pa je podjela bodova realan ishod. Pred 7.000 gledatelja sudio je Jović iz Zagreba. Rijeka je sada druga sa 38 bodova, jednim više uz utakmicu više od trećeg Osijeka, dok se šesti Hajduk bodovno izjednačio s petom Goricom, koja od 17.30 sati igra protiv Intera, oba sastava imaju po 30 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 51 bodom.

RIJEKA – HAJDUK 0-0

Kraj!

90+2 minuta: Druga promjena u sastavu Rijeke. Ušao je Ristovski umjesto Gorgona.

90. minuta: Igrat će se najmanje tri minute nadoknade.

89. minuta: Žute kartone dobili su Tudor i Hamza.

84. minuta: Sada je i požutio i ušao u bilježnicu suca Jovića.

82. minuta: Borja Lopez iz minute u minutu dokazuje zašto je presudan za Hajdukovu obranu.

78. minuta: Ritam utakmice sve je sporiji, igrači su vidno umorni.

75. minuta: Prva promjena u sastavu Rijeke. Ušao je Murić umjesto Halilovića.

70. minuta: Posljednja promjena u sastavu Hajduka. Ušao je Kalik umjesto Palaverse.

68. minuta: Pritisak Rijeke stigao je kraju, Hajduk se stabilizirao i spojio redove.

65. minuta: Gyurcso je ubacio iz kornera, Ismajli pokušao glavom, ali odlazi preko gola.

61. minuta: Izmjena kod Hajduka, Tahiraja će zamijeniti Gyurcso.

56. minuta: Ismajli već ima žuti karton i sada je opet napravio grub prekršaj, ali ništa od crvenog kartona. Fran Jović nije reagirao.

55. minuta: Kapetan Hajduka Domagoj Bradarić zbog ozljede ne može nastaviti utakmicu. Umjesto njega ušao je Fomitschow.

52. minuta: Sjajan udarac uputio je Acosty, još ljepše je obranio Posavec! Rijeka sve ozbiljnije pritišće.

48. minuta: Nema promjena u sastavima!

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: Kraj prvog poluvremena! Rezultat 0-0.

44. minuta: Gol visi u zraku, Rijeka se brani posljednjih desetak minuta...

41. minuta: Ponovno Hajdukova prijetnja dolazi preko Hamze. S deset metara pored vratnice.

39. minuta: Hamza! Dugo je vukao loptu prije no što je sjano proigrao Tahiraja čiji udarac ide ravno u istrčalog Rijekinog golmana.

35. minuta: Šansa sad za Rijeku, ali ostaje 0-0. Kvržić i Lončar su kombinirali...

34. minuta: Novi dalekometni pokušaj Hajduka. Hamza je pokušao zabiti s nekih 25 metara, lopta odlazi pored desne vratnice.

30. minuta: Odigrano je pola sata utakmice. Rezultat je i dalje onaj početni.

22. minuta: Odmah uzvraća Rijeka, no nema promjene rezultata.

Kvržić je ubacio, Puljić odapeo iz prve i izmamio odličnu reakciju Posavca. Ismajli potom čisti ispred Puljića.

22. minuta: Nova prilika Hajduka koju treba izdvojiti. Bila je to brza akcija u kojoj je Jairo spustio dugu loptu za Caktaša koji je oprobao udarac s ruba kaznenog prostora. Otišlo je to daleko od gola Rijekine momčadi.

18. minuta: Palaversin pokušaj s dvadesetak metara otišao je malo iznad grede Rijekina gola. Tri minute ranije zaleđe Pavičića u izglednoj situaciji.

14. minuta: Suci poništavaju gol Hajduka. Hamza je bio taj koji je zatresao mrežu domaćina nakon što je na najbolji način iskoristio ubačaja Bradarića. Ipak, sudac Jović je prethodno svirao prekršaj Caktaša u napadu. Ništa od gola.

12. minuta: Nakon uvodnog ispitivanja snaga eto i akcije koja je izmamila uzdahe gledatelja. Lončar je gurnuo loptu u prostor za Acostyja, Hajdukov golman Posavec bio je ipak brži.

5. minuta: Atmosfera na stadionu je dojmljiva, iz utakmice još nema ništa za izdvojiti.

1. minuta: Utakmica je započela!

14:45 - Petnaest minuta ostalo je do početka utakmice.

Pred 152. Jadranski derbi statistika će reći da je Rijeka u posljednjim godinama popravila omjer samo jednim porazom u posljednjih 25 utakmica ovih dvaju suparnika. Ukupno je, pak, splitska momčad bolji sudionik ovih ogleda sa omjerom od 56 pobjeda, 52 remija i 43 poraza. U okvirima odigravanja utakmica od hrvatske samostalnosti, Rijeka je upisala 30 pobjeda, 27 utakmica završilo je bez slavljenika, a Hajduk je s rukama u zraku u znak proslave dočekao kraj 31 susreta.

Oba ovosezonska završila su remijem 1-1.

'Desetkovana' momčad Rijeke

"Sve se zna, posebna utakmica za nas, posebna utakmica navijače. Susret velikih rivala, utakmice su često uzbudljive, zahtjevne i zanimljive. Na nama je da pred domaćom publikom pokažemo kvalitetu, iznimnu želju i to ćemo morati napraviti ako želimo doći do pozitivnog rezultata", najavio je Rijekin trener Igor Bišćan koji ima velike probleme pri slaganju momčad.

Za utakmicu ne može računati na Hebera, Čolaka, Pavelića, Capana, Punčeca, Raspopovića i Vuka.

"Nećemo se žaliti, situacija je takva već neko vrijeme. Nema mjesta za žaljenje i negativno raspoloženje. Spremit ćemo se i borit ćemo se. Hajduk je dobar, drugačiji od onog što je bio. Igraju u specifičnom sustavu i sigurno je da nas čeka teška utakmica. Bodovi su jako bitni u ovoj utakmica i čeka nas uzbudljiva utakmica", dodao je Bišćan.

Ako oni prihvate...

Što se Hajduka tiče, pobjede protiv Osijeka i Lokomotive napunile su igrače samopouzdanjem, a trener Siniša Oreščanin ističe:

"Radimo kao i do sada, atmosfera je normalna, regenerirali smo se od prošle utakmice i svaki tjedan radimo na dizanju kvalitete igre. U dobrom smo ritmu i mislim da imamo što pokazati u Rijeci. Ako oni prihvate utakmicu otvorenog garda, bit će to sigurno zanimljiv dvoboj."

Ni kod Oreščanina nije sve kako bi želio, naime, ne može računati na Jurića, Bašića, Ivanovskog i Beširovića. U kadar se vraća kapetan Juranović.