RIJEKA - OSIJEK 1-1: / Podjela bodova na Rujevici, derbi kola završio bez pobjednika

Osječani su remijem na Rujevici zasjeli na drugo mjesto HNL-a

16.9.2018.
18:42
PIXSELL

U derbi-susretu 7. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Osijeka igrali 1-1 (0-0). Derbi na Rujevici okončan je u borbenoj igri bez pobjednika, a Osijek se još jednom pokazao neugodnim protivnikom za Riječane.

Bočkaj donio bod

Rijeka je povela u 57. minuti golom Brazilca Hebera koji je uklizao na ubačaj Pavelića i ugurao loptu u mrežu, a strijelac Heber se pritom i ozlijedio te je napustio igru. Osječani su izjednačili u 64. minuti kada je Petar Bočkaj iznenadio vratara Slugu iz slobodnog udarca iskosa s 20 metara.

Vodi Dinamo s 17 bodova, Osijek je drugi s 14, a Rijeka dijeli treću poziciju s Lokomotivom s po 13 bodova. Pred 5000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Jović iz Zagreba.

RIJEKA - OSIJEK 1-0 (Heber 57'/Bočkaj 64')

RIJEKA: Sluga - Pavelić, Župarić, Punčec, Mamić - Grahovac, Čanađija, Lončar - Acosty, Gorgon, Heber

OSIJEK: Malenica - Grgić, Škorić, Gutieri, Janža - Pušić, Mudražija, Hajradinović, Bočkaj - Henty, Marić

KRAJ UTAKMICE!

92' Žuti karton za Domagoja Pavičića.

91' Igrat će se četiri minute nadoknade.

90' Ušao je Šorša umjesto Mudražije.

89' Pokušao je Čanađija, ali udarac je slab i Malenica to lako hvata.

85' Umjesto strijelca Bočkaja u igru je ušao Marijan Ćavar.

84' Dario Čanađija ušao je umjesto Grahovca.

79' Gorgon je namjestio dobru priliku za Puljića, ali ovaj puca ravno u Malenicu.

76' Žuti karton dobio je Stjepan Lončar.

75' Prvu promjenu u momčadi radi i Zekić. Umjesto Hentya u igri je Karlo Kamenar.

68' Izlazi Luka Capan, a ulazi Stjepan Lončar.

64' GOOOOOOOOOOOOOOL! Zabio je Petar Bočkaj, sada je 1:1!

59' Heber se ozljedio, umjesto njega je ušao Zoran Kvržić.

57' GOOOOOOOOL! Nakon ubačaja Pavelića pravovremen je bio Heber i zabio za vodstvo! Rijeka vodi 1:0!

52' Žuti karton za Bočkaja.

49' Škorić je pokušao glavom s desetak metara, ali Sluga lako kupi tu loptu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici!

45' Poluvrijeme!

40' Velika prilika! Sluga je bio svladan, a vrata prazna, ali Mirko Marić puca preko gola!

35' Hajradinović je pokušao s 20 metara, ali Simon Sluga još jednom brani.

26' Domagoj Pavičić zasad je najbolji pojedinac Rijeke na terenu, ali ni on ne može donijeti prevagu u vidu pogotka.

21' Žuti karton za Srđana Grahovca.

18' Usporena snimka pokazuje da je Osijek oštećen za nedosuđeni penal, nakon Slugine obrane Mudražijinog udarca Mamić je igrao rukom u svom petercu.

15' Velika prilika za Osijek, Mudražija je sam izašao pred slugu, ali nema pogotka!

10' Na tribinama Rujevice je oko 6.000 gledatelja. U prvih deset minuta nema većih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

1' Počela je utakmica na Rujevici.