Pravilnik upotrebi kolačića
hnl

7. KOLO HNL-A

RIJEKA – OSIJEK 1-1: Podjela bodova na Rujevici, derbi kola završio bez pobjednika

Osječani su remijem na Rujevici zasjeli na drugo mjesto HNL-a

U derbi-susretu 7. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Osijeka igrali 1-1 (0-0).  Derbi na Rujevici okončan je u borbenoj igri bez pobjednika, a Osijek se još jednom pokazao neugodnim protivnikom za Riječane.

Bočkaj donio bod

Rijeka je povela u 57. minuti golom Brazilca Hebera koji je uklizao na ubačaj Pavelića i ugurao loptu u mrežu, a strijelac Heber se pritom i ozlijedio te je napustio igru. Osječani su izjednačili u 64. minuti kada je Petar Bočkaj iznenadio vratara Slugu iz slobodnog udarca iskosa s 20 metara.

Vodi Dinamo s 17 bodova, Osijek je drugi s 14, a Rijeka dijeli treću poziciju s Lokomotivom s po 13 bodova. Pred 5000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Jović iz Zagreba.

RIJEKA – OSIJEK 1-0 (Heber 57’/Bočkaj 64′)

RIJEKA: Sluga – Pavelić, Župarić, Punčec, Mamić – Grahovac, Čanađija, Lončar – Acosty, Gorgon, Heber

OSIJEK: Malenica – Grgić, Škorić, Gutieri, Janža – Pušić, Mudražija, Hajradinović, Bočkaj – Henty, Marić

KRAJ UTAKMICE!

92′ Žuti karton za Domagoja Pavičića.

91′ Igrat će se četiri minute nadoknade.

90′ Ušao je Šorša umjesto Mudražije.

89′ Pokušao je Čanađija, ali udarac je slab i Malenica to lako hvata.

85′ Umjesto strijelca Bočkaja u igru je ušao Marijan Ćavar.

84′ Dario Čanađija ušao je umjesto Grahovca.

79′ Gorgon je namjestio dobru priliku za Puljića, ali ovaj puca ravno u Malenicu.

76′ Žuti karton dobio je Stjepan Lončar.

75′ Prvu promjenu u momčadi radi i Zekić. Umjesto Hentya u igri je Karlo Kamenar.

68′ Izlazi Luka Capan, a ulazi Stjepan Lončar.

64′ GOOOOOOOOOOOOOOL! Zabio je Petar Bočkaj, sada je 1:1!

59′ Heber se ozljedio, umjesto njega je ušao Zoran Kvržić.

57′ GOOOOOOOOL! Nakon ubačaja Pavelića pravovremen je bio Heber i zabio za vodstvo! Rijeka vodi 1:0!

52′ Žuti karton za Bočkaja.

49′ Škorić je pokušao glavom s desetak metara, ali Sluga lako kupi tu loptu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici!

45′ Poluvrijeme!

40′ Velika prilika! Sluga je bio svladan, a vrata prazna, ali Mirko Marić puca preko gola!

35′ Hajradinović je pokušao s 20 metara, ali Simon Sluga još jednom brani.

26′ Domagoj Pavičić zasad je najbolji pojedinac Rijeke na terenu, ali ni on ne može donijeti prevagu u vidu pogotka.

21′ Žuti karton za Srđana Grahovca.

18′ Usporena snimka pokazuje da je Osijek oštećen za nedosuđeni penal, nakon Slugine obrane Mudražijinog udarca Mamić je igrao rukom u svom petercu.

15′ Velika prilika za Osijek, Mudražija je sam izašao pred slugu, ali nema pogotka!

10′ Na tribinama Rujevice je oko 6.000 gledatelja. U prvih deset minuta nema većih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

1′ Počela je utakmica na Rujevici.